Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 20 din 25
  1. #11
    Data inscrierii
    February 2014
    Posturi
    14

    Implicit

    La fel, nicio schimbare.

  2. #12
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Ai licentele disponibile sau au ramas cumva blocate? Ai rulat mentlck.exe sa vezi daca ai fisiere care trebuie sterse pe urma un restart la serverul de licente si vezi daca poti autentifica.

    PS. licentele de declaratii care sunt separate de cele de mentor.
    Ultima oara editat dealexadi; 16 July 2021 la 21:14 Motiv: adaugat ps

  3. #13
    Data inscrierii
    February 2014
    Posturi
    14

    Implicit

    Am rulat mentlck.exe la aproape fiecare incercare de deschidere a declaratiilor. Am incercat si stergerea manuala a fisierelor de blocare.
    Nu sunt licente pt declaratii blocate.


    Singura modificare in ultimele 3 zile a fost instalarea versiunii noi de mentor, setarea constantei pentru majuscule, verificarea structurilor si instalarea modulului de declaratii.
    Inainte de actualizarea versiunilor modulul declaratii a mers fara probleme (am generat niste 394).

  4. #14
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Adi73 Vezi Post
    Problema este de la constanta "Căutare: caracterele tastate sunt transformate în MAJUSCULE". Am revenit la versiunea 893.10 și cu aceasta constanta setată pe 'NU' lucrurile au revenit la normal.
    Poate ajuta si in cazul acesta daca nu sunt probleme cu accesul.

  5. #15
    Data inscrierii
    February 2014
    Posturi
    14

    Implicit

    Am reinstalat varianta precedenta, am schimbat manual constanta "Căutare: caracterele tastate sunt transformate în MAJUSCULE" pe NU la fiecare luna la fiecare firma, verificare structuri, verificare cale NETDIR, pus declaratii versiune anterioara. Se deschide DECLARATII instantaneu.
    Apoi verificare structuri din DECLARATII. Apoi iar Declaratii veriune curenta. Fara acces.

    Pus varianta 893.10. Idem pasi. Varianta anterioara la declaratii se deschide imediat. Pus varianta curenta la declaratii, iar fara acces.

    Am reinstalat la mentor veriunea curenta, structuri verificate, declaratii varianta curenta. Fara acces.
    Ramane sa caut un distribuitor care sa reuseasca sa deschida si declaratiile(?).

  6. #16
    Data inscrierii
    February 2014
    Posturi
    14

    Implicit

    corectez:
    varianta anterioara Declaratii care se deschide fara probleme este 224.06
    variantele care nu se deschid sunt 225.02 si 226.01

  7. #17
    Data inscrierii
    June 2009
    Locatie
    bucuresti
    Posturi
    122

    Implicit

    Buna seara. La mine merge cu run as administrator.

  8. #18
    Data inscrierii
    February 2014
    Posturi
    14

    Implicit

    Sa dea Domnu' sa castigi la loto la categ 1!

    Doar asa merge si imi cere sa verific structura.
    Multumesc

    Enigma ramane.

  9. #19
    Data inscrierii
    June 2009
    Locatie
    bucuresti
    Posturi
    122

    Implicit

    Cu placere! Da, enigma ramane.

  10. #20
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Run as administrator, hmm posibil ca bde sa fie in program files? ca daca da atunci aici e problema. Am mai multe baza de date (fiecare baza cu firmele ei si cu pc ei) pe care lucrez toate de mentor si la toate mergea perfect la una nu mergea decat cu run as administrator, intamplator atunci era singura baza de date pe wind10 si ulterior anul acesta cand am schimbat o baza de date mare am vazut ca bde pe versiuni mai vechi si instala in program files, si cum utilizatorul nu prea are voie de modificari in program files de aici iese nebunia, versiunile mai noi vad ca e scos din program files chiar mai mult am izolat pe ssd separate baza de date de restul fisierelor.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •