Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 12

Thread: avans salarii

  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit avans salarii

    Am si eu o firma care da avansuri, si aceste avansuri sunt trecute in Conditii salarizare /Salarizare/Sume pentru avans, la cei care sunt mai vechi cand ma duc in salarizare /sume pt avans cand dau agauga si dupa ce aleg locul de munca si apas pe Cuvantul Avans din capul de tabel imi aduce doar salariatii care au avut si luna trecuta avans, am unul care este mai vechi insa acuma i-am trecut in condii de salarizare avans si nu-l aduce, de fapt toti salariatii care sunt noi chiar si cu 01.04 si au trecute sume in condtii de salarizare la avans nu aduce sumele din campul sume pentru avans, sunt probleme de versiune?

    Am zisc ca este de la constanta: Ito;ozare avans nominal din conditii de salarizare ca era setata NU insa daca o setez pe DA imi adice zero la toti salariatii, am setat din nou NU si imi aduce aceeasi sume insa doar la cei care au avut si luan trecuta cei care au de luna asta avansuri pe uni nici nu ii aduce in lista.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Da, fara constanta la care faceti referire nu se vor aduce sumele din conditii de salarizare. Daca ea e pe nu, trece la celelalte constante pentru avans, gen % din salar....Daca va doriti sa va aduca sumele din conditii, trebuie pusa constanta pe da.

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Multumesc pt raspuns, insa cand o seteze pe Da toate persoanele chiar daca au setat in condtii salarizare sumele le aduce cu zero, mai este si altceva de modificat?

    ps: Concret salariat care are 1700 in sume pentru avans mi-l aduce cu 0 lei avans
    Ultima oara editat dealexadi; 10 May 2021 la 12:47 Motiv: adaugat ps

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Eu am facut un test rapid acum, cu aceasta constanta pe da, cu suma trecuta in conditii salarizare, pe plusul verde selectez toti angajatii, aduce direct suma din conditii.

  5. #5
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Da pe plusul verde il aduce, acum testam si eu insa ma gandeam ca apasand pe capul de tabel aducand toti salariatii aduce automat si sumele din avans, o mica optimizare care scapa de multe clikuri daca ai multi salariati care au avansuri.

  6. #6
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Utilitatea adevarata era sa apesi pe capul de tabel de avans si sa aduca salariatii care au avans si sumele aferente, ca asa din plusul verde e ca si cum i-as avea pe toti pe hartie si as tasat la fiecare avansul ca trebuie sa selectezi pe fiecare salariat si sa vezi daca e corect suma propusa dai enter si asa de fiecare data, facand asta la o societate cu peste 10 salariati nu suna prea placut.
    Vad ca la varianta procentuala este daca apas pe capul de table avans aduce sumele procentual, si acolo am si doua butoane tarifar si negociat (intre angajat si avans apar cuvintele tarifar si negociat si doua sageti duble), se poate pune un buton si pentru suma fixa? Ca altfel e o optiune sa nu zici ca nu exista practic in loc sa tastez sumele dau enter si tot acolo ajung ca timp.

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Dar este si buton pentru suma fixa. Screenshot_103.png Daca selectati angajatii doriti, puneti suma aici se propaga suma asta fixa la toti cei selectati

  8. #8
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Ma refeream la cei care au suma fixa stabilita in conditii de salarizare ca un salariat are 100 lei altu poate 1500 si altul 800 lei, acele avansuri din conditii salarizare sa le pot aduce automat.

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Pentru sumele din conditii salarizare ramane varianta cu plusul verde, nu putem schimba un mod de lucru cu care utilizatorii s-au obisnuit deja si care functioneaza in regula. Fiecare buton are functia lui.

  10. #10
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns inteleg principiul, am tot incercat si vad ca daca apas pe selectez toti imi aduce toti salariati, am vro posibilitate sa ii selectez doar pe cei de pe un loc de munca? Ca macar sa ii am impartiti pe punctele de lucru chiar daca nu au toti avansuri, nu ma deranjeaza ca apar cu 0.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •