Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit Soldurile din balanta parteneri diferite de fisa de parteneri

    Azi m-am facut de cacao in fata uni client cu ajutorul Winmentor, cum simplu ma suna ca vrea un sold i-l dau si i-am dat eronat. Simplu mentorul iar a distrus rapoartele oare rezolvarea lor se va face cum sa facut si la salarizare unde si acuma trag de prelularile eronate din iunie 2020 unde au rezolvat prelularile insa nu au rezolvat cum sa facem preluarea de sold la firmele care au bilanturi si intre iunie si iulie 2020 au solduri diferite. Eu inca astept procedura pentru asta cred ca nu exista si nici nu va exista.

    Sa revin si sa imi spuna si mie cei de la programare cum se face ca nu corespunde soldul din balanta analica parteneri cu cea din fisa de partener. Si aici nu vorbesc de o firma vorbesc de toate firmele din baza. Versiunea e 894.01, diferena e foarte misto ca in martie preia soldul din ianuarie si in februarie preia soldul din decembrie deci sare cate o luna. De data asta as vrea si procedura cu care sa se rezolve acesta eroare nu doar faptul ca ne asumam eroare si se rezolva la urmatoarele variante.
    Pana atunci.
    1. cum dau eu situatii la clienti,
    2. cum trimit la banca situatii sa imi prelungeaca creditele.
    Imagini Atasate Imagini Atasate

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Problema soldurilor eronate a fost rezolvata, dar pentru o vizualizare corecta trebuie dat recalcul. Nu avem o procedura in afara de recalcul

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Am inchis si am redeschis luna de 3 ori rezultatul e cel din poza de mai sus, ce anume pot face ca sa rezolv soldurile de la parteneri versiunea e ultima.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Am inteles ca ati inchis si redeschis luna, dar recalcul likidare ati dat? imaginea e micita, nu pot sa o vad corespunzator

  5. #5
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    La salarii nu stiu ce sa mai fac ca imi e groaza de acest modul, numai cand aud de erori si diferente imi vine sa imi iau concediu fara plata si sa ma ascund in pestera asa nasol a devenit pentru mine modulul de salarizare. Ultima data cand am incercat reclculare lichidare imi dadea o super eroare ca nu gaseste fisierel de calcul a salarilor, singura posibiilitate a fost sa imi restaurez baza de date si sa o las asa, cred ca o voi regla din note contabile ca din mentor nu stiu daca voi avea sanse, mai ales ca am avut si bilant semestrial la 2020.

    Poza aceea se refera la ultima balanta de parteneri si fisa analitica de parteneri pe ultima vesiune care nu stie sa preia corect soldurile initiale cam ca situatia de la salarizare, acuma cum fac cu banca nu stiu. Refactu atasamentul se pare ca nu ii place extensia .png ci doar jpg
    Imagini Atasate Imagini Atasate

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •