Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2018
    Posturi
    216

    Implicit eroare declaratia 112 ian 2021

    Buna ziua,

    Am un concediu medical de carantina pe luna ianuarie, iar cand incerc sa generez declaratia 112 imi da urmatoare eroare din program E: asigurat (2) [idAsig = 2] sectiune asiguratD (1)
    eroare regula: S100.2: daca D_9 <> '06' atunci D_11 (07) trebuie sa fie null

    ...cred ca e de la codul de doagnostic ceva....cum pot rezolva?
    Imagini Atasate Imagini Atasate
    Ultima oara editat deionela11; 22 February 2021 la 11:51

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Anexa 8 validari de la anaf v-ar ajuta in cazuri de astea
    Screenshot_85.jpgScreenshot_86.png

  3. #3
    Data inscrierii
    October 2019
    Posturi
    3

    Implicit

    Citat Original a fost postat de ionela11 Vezi Post
    Buna ziua,

    Am un concediu medical de carantina pe luna ianuarie, iar cand incerc sa generez declaratia 112 imi da urmatoare eroare din program E: asigurat (2) [idAsig = 2] sectiune asiguratD (1)
    eroare regula: S100.2: daca D_9 <> '06' atunci D_11 (07) trebuie sa fie null

    ...cred ca e de la codul de doagnostic ceva....cum pot rezolva?
    Cum se rezolva? Am aceeasi eroare, nu ma lasa Mentor sa completez campul "cod indemnizatie". Apare inactiv cu valoare implicita 1 si nu pot modifica in 6, cum este corect. Mentionez ca este completat corect campul cu codul urgentei.
    Rog solutie.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Cred ca va dati seama ca nu e totusi aceeasi eroare. Cod indemnizatie este inhibata, nu poate fi editata pentru ca vine implicit completata de pe tipul de boala de selectat. Deci verificati nomenclatorul de indemnizatii sa fie corect completat. Screenshot_165.png

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •