Sunt afisate rezultatele de la 1 la 1 din 1
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit Modificare caracterizare parteneri

    Anul trecut am facut o modificare de proceduri de lucru si am uitat sa fac si o modificare la caracterizarea de parteneri. Trebuia ca la clienti in loc de Venituri in avans 472 sa trec 462.08 adica un analitic distinct pentru a putea tine evidenta. Am uitat insa sa fac si modificarea la 01.01.2020 daca modific acuma in 01.01.2021 e o problema cu tot ce voi storna de anul trecut (asa mi-am si dat seama ca a ajung la mine si situatia in care trebuie sa le stornez,) am vro sansa sa mai fac aceste modificari? stiu implica multa munca din urma, plus ca am si bilantul si deja o noua limitare sa ies pe aceleasi sume in balanta. Ce as putea face sa schimb analiticele si totusi sa nu trebuiasca sa iau manual fiscare factura la mana sa le tina minte in analitic (gen cu face 419 sa stiu ce stornez din ele) am anul trecut cateva stornari insa asta e pe acelea stiu ca le voi lua si le voi modifica manual, dar restul cele cu plus sunt problema cum fac sa le tina minte?
    Multumesc anticipat pt ajutor.

    PS: Am uitat dar se pare ca a fost de bun augur ca nu merge sa fac asta doar pe un analitic, imi aduce si celelalte analitice ale contului 462 (am analitice de la 462.01 la 462.08 iar eu vroiam stric pe 462.08 sa tina evidenta, daca il setez doar pe el imi aduce si celelalte sume cea ce nu ma avantajeaza, chiar ma incurca) lucru care nu ma avantajeaza, asta nu luasem in calcul insa asta e va trebui sa ma descurc altfel.

    PS2: De ce vreau asta e simplu firma este o agentie de turism si conform legii pana la efectuarea sejurului atat chelt cat si veniturile ar trebui sa stea in 462.
    Ultima oara editat dealexadi; 11 February 2021 la 17:03 Motiv: adaugat ps

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •