Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Sunt afisate rezultatele de la 21 la 27 din 27
  1. #21
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns, eram aproape sigur ca nu se poate, insa am zis ca nu strica sa intreb.

  2. #22
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    19

    Implicit

    Buna dimineata
    Ma poate ajuta cine cu documentatia completa pentru a seta toti pasii pentru a putea transmite clientilor mei diverse liste direct din soft pe e-mail.
    Sau orice solutie rapida si simpla este bine venita.
    Multumesc anticipat

  3. #23
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Citat Original a fost postat de alexadi Vezi Post
    Multumesc pentru raspuns si pentru print screen caci cu ajutorul lui am reusit sa identific problema:
    Contansta de care vorbesc este: Director salvare facturi in format PDF si are simbolul DirFactPDF

    Acesta constanta functioneaza insa partial si anume doar pe partitia / hdd respectiv Atasament 1031 Atasament 1032 adica in cazul de fata doar pe D.

    Insa ea nu functioneaza pe alt hdd sau partitie: Atasament 1033 Atasament 1033

    Cazul meu concret este un caz ideal ca sa zic asa am partitia de date D: care este o matrice raid 1+0 unde se gasesc datele si executabilele pe o partie E care este un alt hdd de sine statator, si de aici apare si problema ca salvarea facturilor sa nu se faca in D ci pe E in cazul de fata (poate fi si alt hdd ) am ales acest mod de lucru pentru a izola datele de fisierele executabile.

    PS: Am testat in pc meu de test unde am un ssd cu 2 partiti un C si un D pe D este instalat de test mentorul, firma noua acuma creeata, si daca aleg folder pt D este ok functioneaza constanta, daca aleg un folder pe C nu functioneaza consntata deci este vorba de a alege un folder de pe aceeasi partitie.
    Ceva rezolvare la acesta eroare ca vad ca inca nu este rezolvata, am hdd de sine statator pt mentor unde nu vreau sa incarc fisierele pdf, insa sunt fortat de acesta eroare care nu ma lasa sa am folder decat pe partitia cu mentorul cand pun alta partie sau hdd ma duce in radacina partitiei/hdd unde este baza de date, banuiesc ca e ceva bug in linia de cod si nu vede decat folder de pe litera partitiei/hdd cu mentor se poate avea in vedere rezolvarea si acestei erori in viitoarele versiuni?

  4. #24
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Momentan ne ocupam doar de modificarile legislative care sunt valabile incepand cu 1 ianuarie. Nu cred ca va fi disponibil nimic de genul in urmatoarele versiuni.

  5. #25
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Ceva noutati cu rezolvarea corecta a functionari constantei: Director salvare facturi in format PDF si care are simbolul DirFactPDFde de care intrebam mai sus si care nu functioneaza decat cu un folder de pe aceeasi partitie cu datele de mentor adica datele sunt pe partitia D tot acolo trebuie si exportul daca e pe alta partitie sa zicem E deschide salvarea in directorul firmei, nu conteaza ca este partitie pe acelasi HDD sau chiar alt HDD de sine statator cum este cazul meu ca am doar baza de date pe un HDD de sine statator si restul fisierelor necesare pe alt HDD (bde, utilizatori de mentor, etc)

  6. #26
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    A umblat colegul in componente. Mie imi apare ok acum, urmariti versiunea viitoare.

  7. #27
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Multumesc frumos pentru raspuns. O primavara frumoasa si linistita.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •