Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 20 din 27
  1. #11
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Modificarea a fost facuta, o gasiti pe versiunea de acum de pe kit test.

  2. #12
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Multumesc pt raspuns, adica versiunea 901.01 ca daca e acesta nu e inca functionala ca am instalat aseara pt salarii

  3. #13
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Eu pe versiunea asta am testat, vad ca functioneaza pe iesiri facturi. Ma duce automat pe folderul setat in constanta. Daca tot nu va merge, voi relua testarea, dar mai incolo dupa ce trecem de saf-t.

  4. #14
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Scriu tot aici pt ca e aproximativ la fel problema, am vazut ca in toate rapoartele apare la printare si posibilitatea de a le trimite pe email lucru care este un mare avantaj se poate ca aceste fisiere sa apara intr-un folder prestabiliti la salvare, poate fi acelasi cu facturile sau alta constanta? Cum e gandita acesta facilitate?

    Intreb pt ca mai am utilizatori care ar trimite rapoarte direct din pdf pe mail, chiar si eu as face asta insa acuma imi deschide ca director implicit directorul firmei din folderul DATA lucru care nu e prea ok mai ales ca utilizatori vor umple de pdf aceste foldere si ma vor incurca la salvari si maresc inutil si spatiul ocupat de baza de date pe hdd dedicat. Am pt aceste mici situatii un folder dedicat pentru fiecare utilizator si care nu e pe hdd cu datele de la program si intreb cum sa fac sa fie acel folder alocat automat ca altfel ma apuca groaza numai cand ma gandesc ca fiecare va salva pe unde il va duce capul.
    Multumesc anticipat pentru raspuns.

  5. #15
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Pentru liste nu avem optiunea de a seta un director implicit, va trebui ca operatorii sa fie atenti unde duc fisierele. Nu cred ca vom avea timp prea curand sa ne ocupam

  6. #16
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Am testat si eu in noua versiune 22.051/3 si vad ca inca in iesiri la listarea de facturi nu tine cont de aceea cale setata in constanta mai trebuie setat si altceva sau inca nu e rezolvata problema?

  7. #17
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Nu stiu ce se intampla pe firma dvs, dar eu la o testare simpla am totul conform cu constanta constanta export factura.png director.png

  8. #18
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns si pentru print screen caci cu ajutorul lui am reusit sa identific problema:
    Contansta de care vorbesc este: Director salvare facturi in format PDF si are simbolul DirFactPDF

    Acesta constanta functioneaza insa partial si anume doar pe partitia / hdd respectiv 29.constanta aceleasi hdd.jpg 28.pe acelasi hdd orice folder.jpg adica in cazul de fata doar pe D.

    Insa ea nu functioneaza pe alt hdd sau partitie: 27.constanta calea alta partitie si sau disk.jpg 27.constanta calea alta partitie si sau disk.jpg

    Cazul meu concret este un caz ideal ca sa zic asa am partitia de date D: care este o matrice raid 1+0 unde se gasesc datele si executabilele pe o partie E care este un alt hdd de sine statator, si de aici apare si problema ca salvarea facturilor sa nu se faca in D ci pe E in cazul de fata (poate fi si alt hdd ) am ales acest mod de lucru pentru a izola datele de fisierele executabile.

    PS: Am testat in pc meu de test unde am un ssd cu 2 partiti un C si un D pe D este instalat de test mentorul, firma noua acuma creeata, si daca aleg folder pt D este ok functioneaza constanta, daca aleg un folder pe C nu functioneaza consntata deci este vorba de a alege un folder de pe aceeasi partitie.
    Ultima oara editat dealexadi; 31 May 2022 la 13:05 Motiv: adaugat ps

  9. #19
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Pot face undeva o setare ca la subiectul mailului sa apara numele facturi atasate? Sau in cadrul campului text mesaj? Sau macar sa ii pot defini eu un mesaj automat cu care sa se deschida?

  10. #20
    Data inscrierii
    May 2022
    Posturi
    82

    Implicit

    Buna ziua. Nu...

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •