Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 27

Hybrid View

  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 376

    Implicit

    Multumesc pt raspuns nu-i graba folosim modulul vechi ca asta este la cate modificari sunt acesta nu e asa importanta. O intrebare se poate ca sa propuna automat numele fisierului ca si in celalalt modul din iesiri /listare facturi si transmitere pe e-mail, ca sa fie mai rapid, iar utilizatorul daca considera ca nu doreste ii poate scrie el ce nume vrea, nu ca acuma sa fie gol campul de nume fisier.

    PS: Un nume propus automat la salvarea in pdf ar fi ideal la toate rapoartele cand le salvezi in pdf

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 538

    Implicit

    Modificarea a fost facuta, o gasiti pe versiunea de acum de pe kit test.

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 376

    Implicit

    Multumesc pt raspuns, adica versiunea 901.01 ca daca e acesta nu e inca functionala ca am instalat aseara pt salarii

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 538

    Implicit

    Eu pe versiunea asta am testat, vad ca functioneaza pe iesiri facturi. Ma duce automat pe folderul setat in constanta. Daca tot nu va merge, voi relua testarea, dar mai incolo dupa ce trecem de saf-t.

  5. #5
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 376

    Implicit

    Scriu tot aici pt ca e aproximativ la fel problema, am vazut ca in toate rapoartele apare la printare si posibilitatea de a le trimite pe email lucru care este un mare avantaj se poate ca aceste fisiere sa apara intr-un folder prestabiliti la salvare, poate fi acelasi cu facturile sau alta constanta? Cum e gandita acesta facilitate?

    Intreb pt ca mai am utilizatori care ar trimite rapoarte direct din pdf pe mail, chiar si eu as face asta insa acuma imi deschide ca director implicit directorul firmei din folderul DATA lucru care nu e prea ok mai ales ca utilizatori vor umple de pdf aceste foldere si ma vor incurca la salvari si maresc inutil si spatiul ocupat de baza de date pe hdd dedicat. Am pt aceste mici situatii un folder dedicat pentru fiecare utilizator si care nu e pe hdd cu datele de la program si intreb cum sa fac sa fie acel folder alocat automat ca altfel ma apuca groaza numai cand ma gandesc ca fiecare va salva pe unde il va duce capul.
    Multumesc anticipat pentru raspuns.

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 538

    Implicit

    Pentru liste nu avem optiunea de a seta un director implicit, va trebui ca operatorii sa fie atenti unde duc fisierele. Nu cred ca vom avea timp prea curand sa ne ocupam

  7. #7
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 376

    Implicit

    Am testat si eu in noua versiune 22.051/3 si vad ca inca in iesiri la listarea de facturi nu tine cont de aceea cale setata in constanta mai trebuie setat si altceva sau inca nu e rezolvata problema?

  8. #8
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    19

    Implicit

    Buna dimineata
    Ma poate ajuta cine cu documentatia completa pentru a seta toti pasii pentru a putea transmite clientilor mei diverse liste direct din soft pe e-mail.
    Sau orice solutie rapida si simpla este bine venita.
    Multumesc anticipat

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •