Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5

Thread: Versiuni noi

  1. #1
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit Versiuni noi

    Buna ziua,
    Stiu ca e orientare spre PostgreSQL, dar, nu informati clientii cu aceasta orientare?
    Stiu ca e in paralel, dar cei vechi am platit o gramada de bani pe Oracle, impus de dvs,!
    Cu ce ne avantajeaza de un client nou? Intrebare fair-play, sa zic eu?

  2. #2
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    10

    Implicit

    Bună ziua,
    În calitate de utilizator experimentat (din 2017) al aplicației WME, stiți - cu siguranță - că emitem cu regularitate un Newsletter prin care informăm mereu pe toți cei interesați în legătură cu noutățile apărute. De aceea, sunt convins că nu v-a scăpat numărul din 30 decembrie al acestui Newsletter, care s-a intitulat "Cadoul nostru pentru tine, de început de an!". Știrea mai poate fi încă văzută în pagina https://portal.winmentor.ro/wme/ (în partea ei de jos, acolo unde sunt ultimele știri).
    Toti cei care sunt abonati la Newsletter au primit informații despre noua versiune a WME sub PostgreSQL, iar distribuitorul Dvs. este, cu siguranță, interesat să vă ofere detalii suplimentare.
    Dacă, însă, nu v-ați abonat încă la Newsletter, o puteți face chiar acum!

    În ceea ce privește afirmația Dvs. prin care spuneți că v-am fi impus să cumpărați versiunea pe Oracle, vă spun doar atât: am avut cu toții televizoare pe lămpi, dar atunci când au apărut cele LED, le-am cumpărat cu toții, nu-i așa, și-am renunțat la cele vechi! Și nu cred că v-a forțat cineva să vă cumpărați televizor pe lămpi atunci când cele cu LED_uri nu erau încă inventate. Sper că simțul umorului vă va ajuta să înțelegeți gluma mea și vă va îndemna să vă abonați repede la Newsletter, ca să nu pierdeți următoarele noutăți.
    Cele bune!

  3. #3
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit

    Multumesc de raspuns, insa era orienarea dvs, noi asta am platit, dvs, sustineati Oracle, Acum ce avantaj am eu ca si client, ca altul cumpara la jumate de pret?

  4. #4
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit

    Spre cunostinta sunt utilizator din 2013 WME

  5. #5
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    10

    Implicit

    Dacă e să revenim la exemplul meu de ieri, cu televizoarele, de ce ar trebui să aveți un avantaj ca utilizator de TV cu lămpi atunci când apare un TV cu LED?
    Cred că priviți situația Dvs. actuală dintr-un unghi care umbrește realitatea și vă împiedică să înțelegeți corect momentul: tipurile noi de aplicații (de televizoare, de mașini, de aragaze, etc.) vin unul după altul, într-o ordine cronologică normală. Fiecare tip e mai bun și mai performant decât precedentul. Timpul trece, iar producătorii născocesc lucruri tot mai bune și mai avantajoase pentru utilizatori.
    Așa că acum utilizatorii de WME vor fi avantajați astfel:
    1. Fie vor putea cumpăra WME direct pe PostgreSQL (dacă nu au cumpărat deja WME pe Oracle până în momentul apariției noii versiuni sub PostgreSQL) și vor evita cheltuliala cu licențele și suportu
    2. Fie vor putea migra de pe Oracle pe PostgreSQL, iar atunci cand isi vor mari configuratia WME (ex: peste 10 posturi suplimentare de lucru, sau module suplimentare care cer instante suplimentare de Oracle) nu vor mai avea nevoie de licente Oracle suplimentare (aici ar fi avantajul in cazul unui client extistent, cum sunteti Dvs.) și nici nu vor mai fi nevoiți să plătească suport pentru licențele Oracle.
    Îndrăznesc să vă sugerez să aveți o privire mai pozitivă asupra lucrurilor și o judecată obiectivă asupra avantajelor și dezavantajelor utilizării unei anumite aplicații. A fi mereu nemulțumit, de orice, nu este benefic pentru nimeni.
    Cele bune!
    PS: V-ați inscris la Newsletter?

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •