Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 10
  1. #1
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit Parametri salarii 2021

    Buna ziua

    Stiu ca exista o bifa, dar suntem in februarie, si inca nu au fost modificate pentru ianuarie
    Daca nu acum cand? unii deja trebuie sa faca salarii!


    * Constante generale MENTOR / Personal salarizare
    - Inregistrarea < Ore medie lunara >
    Eroare la < >
    Verificati corectitudinea constantei
    ATENTIE!! AM CORECTAT AUTOMAT = 167333
    * Constante generale MENTOR / Personal salarizare
    - Inregistrarea < Plafon venit lunar pentru calcul baza indemnizatii >
    Eroare la < >
    Verificati corectitudinea constantei
    ATENTIE!! AM CORECTAT AUTOMAT = 26760
    * Constante generale MENTOR/Personal salarizare
    - Inregistrarea < Salar mediu pe economie (an anterior) >
    Eroare la < Salar mediu pe economie (an anterior) >
    Verificati corectitudinea constantei
    ATENTIE!! AM CORECTAT AUTOMAT Salar mediu pe economie (an anterior) = 5163
    .
    __________ Rezultat verificare: SUCCES __________

  2. #2
    Data inscrierii
    July 2018
    Posturi
    13

    Implicit

    Buna ziua,

    Pentru a nu modifica constantele, inainte de a recalcula salariile debifati Verificare corectitudine date inainte de calcul.
    Verificare inainte de calcul.PNG

    Va aparea o versiune ce va contine constantele actualizate pentru anul 2021.

  3. #3
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit

    Citat Original a fost postat de catalinae Vezi Post
    Buna ziua,

    Pentru a nu modifica constantele, inainte de a recalcula salariile debifati Verificare corectitudine date inainte de calcul.
    Verificare inainte de calcul.PNG

    Va aparea o versiune ce va contine constantele actualizate pentru anul 2021.
    Multumesc, pentru raspuns, insa daca se citea primele 2 randuri din ce am scris; va sarea in ochi ca stiu de acea bifa, nu aia e problema, mai cititii inca o data ce am intrebat!

  4. #4
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit

    Problema la salarii e ca intotdeauna sunt in intarziere, nu stiu de ce, sa zic mai mult, firmele care tin suprematia sunt cu un pas inainte;
    de ce WINMENTOR nu tine pasul, de ce nu anticipiaza miscarile, de ce nu are informatii din piata!!!!!
    E o chestie de busines care nu pot s-o inteleg, sorry, daca deranjez...., din pacate asta e realitatea

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Nu deranjati, doar ca noi cand facem actualizari facem pentru toate, nu numai pentru minimul pe economie. Poate mi-am iesit eu din forma si nu mai stiu unde sa caut, dar nu am inca informatii de genul salariul mediu pe ec, ore medie lunara, plafon pentru concedii medicale....am inteles ca nu au fost inca publicate.

  6. #6
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Nu deranjati, doar ca noi cand facem actualizari facem pentru toate, nu numai pentru minimul pe economie. Poate mi-am iesit eu din forma si nu mai stiu unde sa caut, dar nu am inca informatii de genul salariul mediu pe ec, ore medie lunara, plafon pentru concedii medicale....am inteles ca nu au fost inca publicate.
    ore medie lunara =169,333, plafon pentru concedii medicale 12*2300, la salar mediu nu am cautat

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Citat Original a fost postat de tifreaf Vezi Post
    ore medie lunara =169,333, plafon pentru concedii medicale 12*2300, la salar mediu nu am cautat
    Si in cazul in care situatia nu se schimba si ramane salar minim 2300 de pe 13 ianuarie, ce pun la "12* x" ?
    Cred ca asta e si motivul pentru care anexa 8 cu validari la anaf a ramas aceeasi din decembrie 2020, ca nu stiu nici ei ce valori sa puna

  8. #8
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    130

    Implicit

    Buna.

    Ma intereseaza si pe mine parametrii salarii si configurarile la indemnizatii, pt 2021. Distribuitorul nostru zice ca nu are nimic nou fata de anul trecut.

    Am medicale la o firma de IT, cu salarii f. mari. Care este limita maxima pt baza de calcul indemnizatii, oficiala, in conditiile in care, salariul minim s-a majorat din 13.01.2021? Dar salariul mediu ? Nu am gasit pe net, informatii.


    Multumesc.

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Salariul mediu nu a fost publicat inca, in ceea ce priveste plafonul si eu as fi curioasa sa vad ce scoate anaf, tinand cont ca pana in 13 ian am un minim si din 13 alt minim...si acest plafon este intotdeauna 12 salarii minime
    Acum in anexa cu validari gasim aceste informatii Screenshot_89.jpg
    Ultima oara editat deIrina; 25 February 2021 la 17:58

  10. #10
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    130

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Salariul mediu nu a fost publicat inca, in ceea ce priveste plafonul si eu as fi curioasa sa vad ce scoate anaf, tinand cont ca pana in 13 ian am un minim si din 13 alt minim...si acest plafon este intotdeauna 12 salarii minime
    Acum in anexa cu validari gasim aceste informatii Screenshot_89.jpg
    Multumesc.

    Tocmai imi spunea cineva ca, de la ANAF, i s-a spus sa considere 2300 minim pe ianuarie. In declaratia unica, la fel: 2300*12 salarii.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •