Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6

Thread: jurnal vanzari

  1. #1
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    28

    Implicit jurnal vanzari

    Am o problema la listarea jurnalului de vanzari, desi e cam veche nu mi-am data seama de ea. Am parteneri externi, cu taxare inversa. Problema este ca in jurnalul de vanzari imi aduce valoarea 0. Ce configurari as putea face sa-mi aduca valorile de pe facturi?

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Cred ca lista care va intereseaza este Jurnal vanzari UE-A4. Valoarea facturii va apare in coloana Total document.

  3. #3
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    28

    Implicit

    Citat Original a fost postat de ada Vezi Post
    Cred ca lista care va intereseaza este Jurnal vanzari UE-A4. Valoarea facturii va apare in coloana Total document.
    Da aceasta e lista, stiu, dar tocmai aici nu imi apare valoarea facturilor, nici la total document, nici la vreo coloana care o am in configurari caci le-am incercat pe toate. De aceea credeam ca este vreo setare care trebuie facuta poate din constante.

  4. #4
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    0. Nu ati precizat despre ce fel de facturi este vorba (primite sau emise). Sper ca facturile la care va referiti sunt FACTURI DE INTRARE, la care ati bifat taxare inversa...
    1. localitatea in care isi are sediul partenerul face parte din tara "care trebuie"? Iar tara respectiva are pe da bifa de stat european?
    2. dati-mi un pm cu adresa dvs de email, si va trimit niste configurari orientative pentru jurnalele de tva, pe care sa le importati cu managerul de liste, si sa le folositi...
    3. ce versiune de WinMENTOR folositi? este foarte importanta versiunea programului, intrucat in cele mai vechi de versiunea XXX nu apar anumite coloane, ce au fost introduse ulterior... din pacate, nu cunosc valoarea lui XXX, dar este ceva de prin 2008. Oricum, instalati 590.3...
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

  5. #5
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    28

    Implicit

    0. exact -sunt facturile de intrare, care le-ati specificat
    1. nu stiu unde ar trebui sa pun bifa-Austria, Germania sunt tarile de unde importam
    2. v-am trimis un mail, am incercat sa pun toate coloanele din lista sa vad daca imi apare pe careva suma facturilor, apoi le-am sters deoarece nu figura pe nici o coloana
    3. am versiunea 570.2 nu chiar atat de veche, inca nu am instalat 590.3 vazand ca sunt unele neclaritati, astept sa vad 590.5 ce se spune despre ea

  6. #6
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    la 1: inseamna ca, atunci cand ati fost instruita in utilizarea Mentor-ului, nu vi s-a spus cum se inregistreaza achizitiile intracomunitare...
    la 3: 590.5 nu este o "versiune" propriu zisa... a fost doar un executabil dat spre testare, care, oricum este vechi in momentul de fata...
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •