Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit Fise partener cont corespondent

    Ma tot chinui si nu resusec sa fac gasesc in fisele de parteneri o selectare a incasarilor dupa contul corespondent, (ca e 5311, ca e 5121 sau 542 asta e mai putin relevant) in afara de tipul documentului de care m-as putea lega nu reusesc sa aflu cu ce a fost platit, am vro posibilitate sa fac asta?
    Fac acuma niste verificari pentru un client si strict ma interesa o filtrare dupa o anumita casa (531analitic) nu am reusit sa gasesc acest cont, cam ciudat sa existe asa o scapare in mentor si la fisa de partener sa nu pot vedea contul corespondent? Ce alta varianta as avea? Am primit niste fisa pe mai multi ani si asta era cea mai rapida modalitate. Are cineva idee cum sa fac asta?

    Multumesc anticipat pentru ajutor.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Nu aveti cont corespondent pe fisa analitica partener, dar daca doriti puteti pune la inregistrarile de casa banca ceva la observatii si faceti filtru dupa observatii Screenshot_77.png

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns, cam greu sa fac asta pentru toate inregisrarile din trecut ca sa nu zic imposibil, este vorba de ani de zile. Iar coloana observatii cand ai un extras de 50 de pagini pe o banca cam greu de completat asa, plus ca daca il uiti iara este inutilizabil, ideal era ceva care este obligatoriu si de aceea intrebam de contul corespondent care era idealul si ceva banal sincer nu imi inchipuiam ca nu exista in mentor, am crezut ca nu vad bine, acuma trebuie sa inventez alte modalitati de a verifica ca se pare ca degeaba am datele in mentor ca nu le pot folosi. si nu vorbesc de avioane ci de lucruri banale si uzuale.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Din pacate in lista aleasa de dvs nu sunt doar inregistrari de casa, am si alte inregistrari din facturi, vin pe o singura linie in fisa analitica parteneri dar de fapt sunt doua note contabile cu doua conturi corespondente diferite (baza+tva) sau chiar mai multe daca intervin si altele.

  5. #5
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Multumesc pentru expicatie, e logica si corecta, mai ales la facturi unde sunt foarte multe conturi implicate.

    Stiu e lista de partener si pe ea trebuie sa fac bifarea si tot pe ea o trimit la parteneri cand o cer, orice coloana aleg tot in ceata raman ca sa zic asa, s-ar putea aduce o coloana in care sa apara macar ca e Registru de banca, Registru de casa, Factura, Proces verbal de compansare etc. ceva de genul RB= banca, RC=casa, F=factura, PV=proces verbal de compensare, sau 1= factura, 2= plata prin reg de banca, 3= plata prin reg de casa, 4= plata prin compensare, 5= decont chelt, ceva care sa poate fi folosit si la filtrare si pe care angajatul sa nu uite sa il ataseze sa vina automat din codul sursa al programului.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •