Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3

Thread: salarii

  1. #1
    Data inscrierii
    December 2019
    Posturi
    2

    Implicit salarii

    Buna ziua am o problema legat de modul de calcul al salarului unui angajat in constructii, firma cu facilitati in constructii, care pe luna noiembrie solicita ingrijire copil conform OUG 147/2020. pentru care nu mi se calculeaza cas 25% decat 21.25% si nu se calculeaza deloc sanatate si impozit . Ordonanta prevede calcularea tuturor contributiilor in cazul aplicarii OGU 147/2020. Cum ar trebui sa procedez? Mentionez ca am 2 salariati pentru unul ar trebui sa aplic facilitati in constructii pentru altul nu doar OUG 147/2020.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 514

    Implicit

    Urmariti sa aveti amandoua constantele pentru constructii puse pe da ca in prima imagine atasata Screenshot_68.png, de asemeni urmariti pe documentatia de la starea de alerta/urgenta sa aveti iu cod 997 cu toate conturile si contributiile inclusiv cele de constructii http://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Do...20lucru%20.pdf

  3. #3
    Data inscrierii
    December 2019
    Posturi
    2

    Implicit

    Am, verificat toate configurarile sunt ok dar totusi ma gandesc ca ar trebui sa fie o constanta undeva ca la acest angajat sa calculeze cas 25%, sanatate 10% si impozit iar la alti angajati sa nu calculeze caci se aplica facilitatile pe contructii si au doar 21.25% cas. De unde stie programul la care salariati calculeaza cu facilitati si la care nu? Multumesc si va doresc intregii echipe mentor un An Nou fericit plin de sanatate si realizari!

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •