Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit D 112 declaratii versiunea 223.03

    Buna ziua
    Suma din declaratie pentru impozit pe salar, nu este corecta, difera fata de statul de plata
    Mentionez ca am 2 salariati in somaj tehnic, insa sumele sunt aceleasi in luna curenta, cat si in luna anterioara.
    Cu stima,

  2. #2
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit

    Citat Original a fost postat de tifreaf Vezi Post
    Buna ziua
    Suma din declaratie pentru impozit pe salar, nu este corecta, difera fata de statul de plata
    Mentionez ca am 2 salariati in somaj tehnic, insa sumele sunt aceleasi in luna curenta, cat si in luna anterioara.
    Cu stima,
    Idem pentru versiunea 223.04, nu este corect impozitul pe salar declarat la cei in somaj tehnic
    Difera impozitul din statele de plata. si cel din declaratie.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Nu pot sa va ajut pe forum, nu am de unde sa stiu de ce aveti diferenta la impozit, trebuie sa se uite distribuitorul dvs pe baza de date sa vada concret. Pot fi multe motive

  4. #4
    Data inscrierii
    March 2014
    Posturi
    30

    Implicit

    Am avut si eu ieri problema asta: la recalcul lichidare trebuie dat pe new, apoi verificari de structuri si reindexari pe baze de date firma, director data, baza de date martor, apoi recalcul lichidare.

  5. #5
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Petru B.GD.N Vezi Post
    Am avut si eu ieri problema asta: la recalcul lichidare trebuie dat pe new, apoi verificari de structuri si reindexari pe baze de date firma, director data, baza de date martor, apoi recalcul lichidare.
    Teoretic a mers, practic au fost mutate fisierierele CalcC si CalcD de unde il cauta programul, si se corupeau fisierele, nu stiu daca au rezolvat,
    O rezolvare era sa-l iei din alt loc., din arhivele de instalare.
    Momentan nu stiu de ce se preia sume in D112 fara sa existe pe stat, si care u ar trebui sa existe.
    Este pusa bifa pentru exceptat de la calcul impozit, pe stat nu apare impozit, dar in D112 ii calculeaza impozit...programul de declaratii.

    Nu pot sa inteleg de ce calculeaza si trece in declaratie alte sume programul de declaratii decat pe statul de plata.

    Am mai scris, dar nu vrea nimeni sa auda de la Th Junior, O singura functie de calcul pe care o apeleaza toate programele (nu trebuie modificat in N locuri)
    Principiu Declaratiile doar preiau informatii din baza de date; pot doar sa verifice si sa atentioneze eventualele erori, dar niciodata sa recalculeze sumele.

    Pana cand nu se intelege aceste principii, o sa se chinuie la modificat program pentru actualizari, pe N tabele si N obiecte de modificat
    Problema e ca ne terorizeaza pe noi ca nu functioneaza corect, ca exista erori

    Toate cele bune,

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •