Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 20 din 20
  1. #11
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    114

    Implicit

    Am restaurat listele anterioare versiunii 590.3 si ..... nimic. Aceeasi problema.

  2. #12
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    114

    Implicit

    Am reusit sa rezolv problema. Am dezinstalat definitiv aplicatia, am sters dierectorul WinMent si am reinstalat noua versiune. Acum functioneaza.

  3. #13
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    Cluj Napoca
    Posturi
    30

    Implicit 590.3

    puneti executabilul 590.5, sunt rezolvate problemele din listele preferentiale si chiar si cele din receptii avize de la subunitati.

  4. #14
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Versiunea de pe ftp este pe kit test....deci pentru testare (testeri winmentor, distribuitori, etc). Nu recomand instalarea ei inainte de verificare.

  5. #15
    Data inscrierii
    April 2008
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    167

    Implicit

    Ma bucur ca ati reusit sa remediati problema. Pierderea listelor este o problema comuna cand upgrade-ul WinMENTOR se finalizeaza cu erori. Din acest motiv este intelept sa efectuati o salvare de firma si una de liste inainte de a incepe procesul. In rest, nu cunoastem nici o dificultate de instalare sau upgrade a programului la versiunea 590.3. Kitul s-a instalat fara evenimente atat in sesiunile noastre de testare cat si la clienti.

  6. #16
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    Cluj Napoca
    Posturi
    30

    Thumbs up testare

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Versiunea de pe ftp este pe kit test....deci pentru testare (testeri winmentor, distribuitori, etc). Nu recomand instalarea ei inainte de verificare.
    Am testat-o eu....puteti sa o folositi

  7. #17
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    Citat Original a fost postat de mircea Vezi Post
    puneti executabilul 590.5, sunt rezolvate problemele din listele preferentiale si chiar si cele din receptii avize de la subunitati.
    Sa stiti ca "problemele" legate de tiparirea receptiei pe intrarile de la subunitati au fost rezolvate si in 590.3, doar ca nu au fost scrise in pdf-ul acela... credeti-ma, 590.3 merge bine...
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

  8. #18
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    22

    Implicit

    Imi dau si eu cu parerea pentru ca am senzatia ca am trecut prin asta acum ceva ani, la trecerea de la o versiune la alta cand mi s-a modificat config unei facturi; cred ca este posibil sa se intample in conditiile in care salvarile "personalizate" de liste au fost facute direct pe listele sablon (listele implicite cu care vine mentorul), daca vrei sa personalizezi o lista este bine sa folosesti "salvare versiune noua" nu sa modifici o lista implicita care ar putea fi modificata la schimbarea de versiune.

  9. #19
    Data inscrierii
    February 2012
    Posturi
    2

    Exclamation am si eu o problema cu listele acestea de machete...

    problema in sensul ca am si eu o lista de machete/sabloane pentru facturare...insa doresc sa le sterg pe cele pe care nu le mai folosesc ... si as vrea sa stiu unde trebuie sa intru ca sa le sterg/sa le fac inactive... multumesc anticipat!

  10. #20
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Spre liste, Unelte, Manager liste, Documente - gasiti facturile pe care nu le mai doriti si puteti folosi cu incredere butonul Sterg.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •