Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 16

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    November 2020
    Posturi
    34

    Question Atentionare calcul CAS

    Bună ziua,

    Vă rog să mă ajutați în următoarea situație:
    - in luna octombrie am un salariat in supraveghere copil pentru cateva zile, iar la recalcul lichidare, in dreptul salariatului respectiv apare in continuare CAS angajat DIFERENTA = -1. Am înțeles de unde provine această atenționare (cas este calculat in stat la venit brut, și nu ca suma dintre cas calculat la indemnizatie supraveghere copil+cas calcul la total salariu ore lucrate), dar nu știu dacă este necesar să intervin pentru a o rezolva.
    În plus, va rog să ma sprijiniți cu configurarea pentru indemnizația de supraveghere copil, am cautat pe ftp, dar nu reușesc să o identific în configurări indemnizații. Aș vrea să mă asigur că este corect configurată în program.
    Mulțumesc frumos de ajutor.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Aveti documentatie intotdeauna pusa pe ftp, va dau linkul. Nu cred ca e o problema diferenta de 1 leu, verificati si validarile. Asta cand vom avea versiune de declaratii pentru ca la medicale s-au introdus de catre anaf campuri noi
    ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Doc..._SALARII/2020/

  3. #3
    Data inscrierii
    November 2020
    Posturi
    34

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Aveti documentatie intotdeauna pusa pe ftp, va dau linkul. Nu cred ca e o problema diferenta de 1 leu, verificati si validarile. Asta cand vom avea versiune de declaratii pentru ca la medicale s-au introdus de catre anaf campuri noi
    ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Doc..._SALARII/2020/
    Mulțumesc frumos pentru ajutor.

  4. #4
    Data inscrierii
    November 2020
    Posturi
    34

    Question

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Aveti documentatie intotdeauna pusa pe ftp, va dau linkul. Nu cred ca e o problema diferenta de 1 leu, verificati si validarile. Asta cand vom avea versiune de declaratii pentru ca la medicale s-au introdus de catre anaf campuri noi
    ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Doc..._SALARII/2020/
    Buna ziua,
    Referitor la Valoarea netă Iu pentru zile supraveghere copil, dar pe codul de indemnizatie nou 997, imi puteti spune daca aceasta este configurata in liste? Nu o găsesc, dar poate nu imi dau eu seama din cauza denumirii..
    Mulțumesc.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    O gasiti in lista likidare, colaoane neafisate, o aduceti dvs in afisate Screenshot_54.png

  6. #6
    Data inscrierii
    November 2020
    Posturi
    34

    Implicit

    Ceea ce apare in imagine ii corespunde indemnizatiei in vechea configurare, respectiv daca as alege in indemnizatii stare de urgenta-zile supraveghere copil, atunci valoarea neta ar fi calculata in coloana respectiva, dar la selectia indemnizatiei cu cod 997, Parinti salariati-indemnizatie cf. OUG 147/2020, valoarea este 0. IU.jpg Fac ceva gresit? Mulțumesc frumos de ajutor.

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Ce lista folositi? ca nu inteleg

 

 

Tags for this Thread

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •