Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 16
  1. #1
    Data inscrierii
    November 2020
    Posturi
    34

    Question Atentionare calcul CAS

    Bună ziua,

    Vă rog să mă ajutați în următoarea situație:
    - in luna octombrie am un salariat in supraveghere copil pentru cateva zile, iar la recalcul lichidare, in dreptul salariatului respectiv apare in continuare CAS angajat DIFERENTA = -1. Am înțeles de unde provine această atenționare (cas este calculat in stat la venit brut, și nu ca suma dintre cas calculat la indemnizatie supraveghere copil+cas calcul la total salariu ore lucrate), dar nu știu dacă este necesar să intervin pentru a o rezolva.
    În plus, va rog să ma sprijiniți cu configurarea pentru indemnizația de supraveghere copil, am cautat pe ftp, dar nu reușesc să o identific în configurări indemnizații. Aș vrea să mă asigur că este corect configurată în program.
    Mulțumesc frumos de ajutor.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Aveti documentatie intotdeauna pusa pe ftp, va dau linkul. Nu cred ca e o problema diferenta de 1 leu, verificati si validarile. Asta cand vom avea versiune de declaratii pentru ca la medicale s-au introdus de catre anaf campuri noi
    ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Doc..._SALARII/2020/

  3. #3
    Data inscrierii
    November 2020
    Posturi
    34

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Aveti documentatie intotdeauna pusa pe ftp, va dau linkul. Nu cred ca e o problema diferenta de 1 leu, verificati si validarile. Asta cand vom avea versiune de declaratii pentru ca la medicale s-au introdus de catre anaf campuri noi
    ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Doc..._SALARII/2020/
    Mulțumesc frumos pentru ajutor.

  4. #4
    Data inscrierii
    November 2020
    Posturi
    34

    Question

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Aveti documentatie intotdeauna pusa pe ftp, va dau linkul. Nu cred ca e o problema diferenta de 1 leu, verificati si validarile. Asta cand vom avea versiune de declaratii pentru ca la medicale s-au introdus de catre anaf campuri noi
    ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Doc..._SALARII/2020/
    Buna ziua,
    Referitor la Valoarea netă Iu pentru zile supraveghere copil, dar pe codul de indemnizatie nou 997, imi puteti spune daca aceasta este configurata in liste? Nu o găsesc, dar poate nu imi dau eu seama din cauza denumirii..
    Mulțumesc.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    O gasiti in lista likidare, colaoane neafisate, o aduceti dvs in afisate Screenshot_54.png

  6. #6
    Data inscrierii
    November 2020
    Posturi
    34

    Implicit

    Ceea ce apare in imagine ii corespunde indemnizatiei in vechea configurare, respectiv daca as alege in indemnizatii stare de urgenta-zile supraveghere copil, atunci valoarea neta ar fi calculata in coloana respectiva, dar la selectia indemnizatiei cu cod 997, Parinti salariati-indemnizatie cf. OUG 147/2020, valoarea este 0. IU.jpg Fac ceva gresit? Mulțumesc frumos de ajutor.

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Ce lista folositi? ca nu inteleg

  8. #8
    Data inscrierii
    November 2020
    Posturi
    34

    Implicit

    Printul e din lista lichidare. Ceea ce incerc sa spun este că, dacă în operarea indemnizatie de IU aleg prima varianta IU.config.jpg (in DATE), atunci coloana aratata de dvs în Lista lichidare, Valoare neta Iu in regim de urgenta este 0. Valoarea neta calculata apare doar daca in operare selectez varianta veche, stare de urgenta-zile supraveghere copil.

  9. #9
    Data inscrierii
    November 2020
    Posturi
    34

    Implicit

    IU.config2.png -poate e mai vizibil print-ul

  10. #10
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Ce versiune aveti?

 

 

Tags for this Thread

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •