Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 14
  1. #1
    Data inscrierii
    April 2010
    Posturi
    52

    Implicit Calcul salarii eronat

    Buna ziua, dupa instalarea versiunii 888,06 calculul salariilor este eronat.
    Unui contract cumul functie nu ii mai calculeaza impozitul 10%, iar altor 2 contracte cu timp partial nu le mai pune deducerea de baza, astfel ca statul de plata nu este corect.
    Unde si ce sa modific ca statul sa fie corect? multumesc

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    haideti sa o luam pe rand. Pe versiuni anterioare in conditii identice, se retinea impozit si exista deducerea? Bifele sunt puse corect? Screenshot_32.jpgScreenshot_33.jpg

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Si ca sa lamurim si alt aspect, timp partial e trecut pe contract de baza? Pentru ca numai atunci ar fi legal sa i se calculeze deducere, in alte conditii ar da eroare la validarea pe anaf.

  4. #4
    Data inscrierii
    April 2010
    Posturi
    52

    Implicit

    da, e contract functie de baza, cu timp partial de 2 ore/zi.

  5. #5
    Data inscrierii
    April 2010
    Posturi
    52

    Implicit

    bifele sunt identice cu cele din poze. pt luna august se retinea corect impozit si apareau deducerile, pt salariile aferente septembrie nu se calculeaza corect.

  6. #6
    Data inscrierii
    April 2010
    Posturi
    52

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    haideti sa o luam pe rand. Pe versiuni anterioare in conditii identice, se retinea impozit si exista deducerea? Bifele sunt puse corect? Screenshot_32.jpgScreenshot_33.jpg
    erori.png aceastea sunt cu problema.

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Nu ma prind in ce conditii se intampla la dvs sa apara diferit, eu am facut exemplu si asta obtin Screenshot_34.png
    Luati legatura cu distribuitorul dvs sa vada exact pe baza de date ce se intampla.

  8. #8
    Data inscrierii
    December 2009
    Posturi
    4

    Implicit

    si eu am aceasi problema.
    ati gasit rezolvarea?
    multumesc!

  9. #9
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    9

    Implicit

    În primul rând asigurați-vă, că aveți ultima versiune de WinMentor și directorul NEW este actualizat corespunzător. Pe urma ștergeți la nivel de firma/luna fișierele CalcC si CalcD. (vezi imaginea atașată)deducere.jpg

  10. #10
    Data inscrierii
    September 2020
    Posturi
    5

    Implicit

    Am si eu aceeasi problema desi am urmat toti pasii de mai sus. Ce ne mai sfatuiti sa facem?

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •