Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 12 din 12
  1. #11
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 369

    Implicit

    Azi deschid programul si prima operatiune e direct banca, merge perfect totul din tastatura zic hai ca am noroc si e super rapid azi. Termin cele 3 incasari pe care le aveam de rezolvat ramase de ieri si dupa care care trec din in modulul de liste, listez partenerul IFN la ecran (adica generez o fisa analitica a partenerului) si modific o incasare din 419 in contul de banca care trebuie, avand scontare cu ifn, si surpriza cand am intorc in banca nu mai functioneaza corect tastarura, exact comportamentul de mai sus, sa inteleg ca asta genereaza acest comportament faptul ca intru si prin modulul liste?
    Ultima oara editat dealexadi; 04 August 2021 la 10:32

  2. #12
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 369

    Implicit

    Acuma ca bugul este descoperit si aveti si modalitatea de a il prinde, azi l-am reprodus din nou, astept sa fie si reparat ca deja are 2 ani de zile.
    Deschid pc ma loghez in mentor intru in banca merge perfect. Ma duc in liste vad la ecran o lista, modific prin click dreapta un document din banca din 419 il trec intr-un cont de 5191 intru in date acolo comportamentul se manifesta dupa ce am legat cu 581 nu mai coboara pe randul urmator din taste, la fel si calculatorul il apelez cu f2 si la enter zica e de window nu aduce suma in randul respectiv. Toata miscarea de mai sus e prinsa intr-un fisier debug, pe care il pot trimite cu drag celui de la programare daca el zice nu nu il gaseste bug il invit sa priveasca comportamentul in remote, la nevoie ii transfer si o baza sa aiba de teste.

    Acuma am asteptat 2 ani cu bug-ul stiu ce il genereaza, astept ca la urmatoarea versiune sa nu il mai vad.

    ps: Am si plati catre un furnizor la fel dupa ce aleg factura si e cursorul pe beneficiar/platitor doar cu click de mouse poate fi mutat cursorul, daca introduc o operatiune la care nu am document de legatura adica e un 581 simplu un 419, 409, un cont de cheltuiala e perfect merge sa cobor din tastatura deci la legatura programul uita cursorul in tabela de alegere document ca alta explicatie nu exista, bug simplu de programare.
    Ultima oara editat dealexadi; 05 August 2021 la 17:09 Motiv: adaugat ps

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •