Sunt afisate rezultatele de la 1 la 8 din 8

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    31

    Implicit Balanta personal

    Buna ziua

    Am urmatoarea problema in "Balanta personal" - la sfarsitul lunii iulie am sold final 5.000 lei iar in luna august la sold initial am 7.994 lei. Pe stat, in balanta contabila si la plata lichidare luna iulie imi aduce suma corecta(5.000 lei). Nu stiu de unde apare aceasta diferenta.
    Mentionez ca am ultima varianta de mentor 888.04.

    Multumesc!

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Umblam acum si la balanta personal. Urmeaza alta versiune.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    31

    Implicit

    Ok. Multumesc!

  4. #4
    Data inscrierii
    October 2011
    Posturi
    38

    Implicit

    buna ziua, avem probleme cu balantele de personal in sensul ca nu mai corespund cu sumele din contabilitate. Se mai confrunta cineva cu aceasta problema in prezent? Ce ar trebui facut?

  5. #5
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Incercati o verificare de structuri din modulul service - avarie.

  6. #6
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Am avut si eu problema aceasta si nu e noua e din cauza schimbarii de versiune (cred ca 2-3 versiuni mai in spate a fost aceasta problema) intre timp a fost rezolvata insa mie unul cel putin odata ce mi-a preluat soldul cu orice verificarea nu mi-l aducea pe cel corect am rezolvat problema astfel:
    1. am salvat baza de date (in caz ca stric ceva sa nu muncesc sa repar ci doar sa repun baza de date cu restaurare)
    2. Am redeschis pana la luna anterioara celei in care era manifestata soldul initial incorect. Problema mea se manifesta in luna iulie cand aveam sold initial diferit de ce trebuia sa fie din iunie deci am redeschis si luna iunie inclusiv (in mentor aparea ca luna de lucru: iunie 2020)
    3. Am data inchidere luna curenta adica iunie, am refacut soldurile la inchidere de luna, dupa inchiderea de luna am verificat luna iunie sa nu fie afectata balanta caci aveam bilant semestrial depus si nu aveam cum sa o modific totul era intact.
    4. Am verificat soldul final din iunie la balanta personal cu cel initial din iulie si totul era corect de data asta
    5. Am inchis pana la luna curenta de lucru si s-au refacut rulajele in momentul inchideri si a fost totul corect, cazul meu era luna lucru octombrie.

    Asta a fost tot la mine, sper sa te ajute cu ceva, la mine nu a functionat nici o situaite, de reparare, a trebuit sa fac asa cu toate ca acel bug software a fost reparat insa la repararea lui nimeni nu s-a gandit si sa spuna si cum sa se faca si preluarea. Pe scurt spus Comunicarea iar a fost defectuasa din punctul meu de vedere la nivelul echipei Winmentor.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •