Sunt afisate rezultatele de la 1 la 1 din 1
  1. #1
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit stornare agentie turism

    Am si eu o mica problema la o stornare de la o firma care e agentie de turism deci o procedura ce implica 462 tip stoc conform documentatiei pentru firmele de turim.
    Marea nebunie incepe ca stornarea e de anul trecut si atunci aveam un singur 462 lucru care din ianuarie nu mai e valabil si am analitce la 462 (trecerea de la un singur cont la mai multe analitice s-a facut in decembrie cand am scos totul din stoc cu diminuare stocuri si in 01.01.2020 am facut majorare de stocuri cu cea ce mai era in in stoc din pachete si vanzari pe analiticele creeate incepand cu ianuarie 2020). Acum am o stornare la o factura de vanzare din 01.09.2020 care factura e prin vechiu articol care nu are analitic, acuma imi da eroare: Master, contul 462 are analitice (f.......... ) Foloseste analitcele lui. Cum sa fac stornarea ca sa nu mai am problema cu acest mesaj de eroare. ca stornarea o fac ca sa pot prinde si stornarea de la furnizor. Covidul sa traiasca.
    Multumesc anticipat pentru ajutor.

    PS: stiu ca este procedura aceea de storanare manuala cu adaugare din manuala in stoc, e valabila si in acest caz? Ca aici e vb de tva doar la adaos.
    Ultima oara editat dealexadi; 01 October 2020 la 19:45 Motiv: adaugat ps

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •