Am si eu o problema cu care se tot confrunta colega mea care face in perioada asta statele de salarii, in momentul in care inchide luna primeste mesaj de eroare ca nu s-a inchis corect, fara a termina inchiderea de luna, ii da ok la mesajul ca nu s-a inchis corect, dupa care da sa iasa din program ca daca nu oricum ii apare eroarea cu acces violation, dupa care cand inchide programul ii da mesajul cu eroare 216, inchide programul si nu mai poate intra in program sa lucreze decat dupa ce se delogheaza si se relogreaza din nou merge in avarie ii da refacere solduri stocuri si dupa aceea inchide luna fara probleme.

A doua mare probleme este: Daca aud colegele mele ca au de umblat in nomenclatorul de personal mai au putin sa dea cu apa sfintita si tamaie ca poate asa nu le mai da eroarea de acess violation care e prezenta de cand s-a facut trecerea de la delphi 4 la delpi 10 ups aproape un an de zile, in care se tot chinuie cu aceasta eroare care bloceaza mentorul si nu se paote iesi din el decat cu end task si restart de pc, e oare asa greu de rezolvat aceasta eroare.?