Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit Zile calculate vs/ zile raportate

    Ce am observat, pentru calculul concediului medical se iau in calcul zilele lucrate, insa in D112 sunt raportate zilele de contract activ (A_8 - zile lucrate),
    Este corect? Problema apare cand angajatul nu are stagiul complet, iar Casa de Sanatete cere adeverinta pentru stagiu; in care eu trebuie sa completez zilele lucrate, iar eu am situatia: angajatul a lucrat 20 zile, dar din care 5 cu 7 ore, ce trec in adeverinta ca a lucrat 20 sau 19 zile sa corespunda cu stagiul din Mentor!; eu stiind ca el a lucrat 20 zile.
    Cu stima.

  2. #2
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit

    Nu am pus intrebarea asta la intamplare, daca a-ti fi analizat problema va-ti fi dat seama de situatie, Casa de asiurari de sanatate verifica stagiul in functie de D112, daca noi declaram una in D112 si calculam altfel stagiul pentru CM, care e o problema!, dar din bunavointa dvs, nu a-ti observat-o! Stiu ca am deranjat cu comentariile mele, dar asta nu insemna ca dvs sa tratati cu icnor problemele WME Salarii!, Ma abtin la alte comentarii, ca .... sunt prea deranjant pentru dvs!.

  3. #3
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit

    WME ar trebui sa fie consecvent in solutiile oferite, nu sa impuna dificultati pentru utilizatori,!
    Dar.. mai are rost sa continui ..., oricum deranjez!

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Am analizat problema dvs de cateva zile de cand ati postat. Dilema mea este ca nu gasesc legislatie sau norme care sa imi spuna mie, producator de soft, ce se intampla cu stagiul de cotizare in situatia prezentata de dvs si cum ar trebui sa tratez eu in adeverinta. Probabil ca ar fi de ajutor o adresa catre Casa de sanatate, sa vedem daca binevoiesc sa ne lamureasca.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •