Sunt afisate rezultatele de la 1 la 2 din 2
  1. #1
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit Blocare mutare rand din tastatura in banca

    De ceva vreme ma confrunt cu un comportament mai ciudat la lucrul in registrul de banca doar din tastatura si anume, daca am un transfer sau aleg niste facturi si le fac legatura si o fac din taste cu ctr+ tasta de mutare dreapta sau o fac din mouse si dupa care dau enter in momentul acela nu mai pot sa fac nici o alta miscar din tastatura, singura posibilitate de a creea un rand nou e din mouse ori pe plusul verde ori sa apas cu el pe una din casutele randululi existent (data, document, nr doc, valoare,etc) si atunci pot cobora din tasta jos de pe tastatura, acelasi ciudat este ca acest comportament nu se manifesta daca de exemplu fac un transfer cu viramente interne si pun bani in contul x, sau in 419/409 daca insa aleg la 581 un transfer din lista se aplica comportamentul de mai sus la fel si la facturi ce e de facut? Este un bug in programul sursa sau e ceva ce mai trebuie setat sa nu imi mai faca asa?

  2. #2
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Cu ultumele 2 versiunie 888.09 si cu 892.01 in momentul in care face comportamentul de mai sus ca nu pot cobora pe urmatorul rand decat cu mouseul tastatura ramanand blocata dupa alegere beneficiar imi face o bucurie si mai mare si anume:

    In coloana de Valoare in banca apas pe F2 ca sa imi aduca si mie calculatorul, il aduce pun sumele le adaug si orice aleg si de pe calculator dar si cu enterul de pe factura nu aduce suma in coloana valoare e ca si cum as fi calculat degeaba, trebuie sa o retin eu si sa o mai scriu de la taste in coloana valoare.
    Am incercat sa ma deloghez din mentor sa ma reloghez la fel imi face si e placut cand am de lucru mult in banca dupa ce nu coboara din taste sa nu pot folosi nici calbulatorul. Ce ii pot face ca sa ii fac un reset ca sa imi functioneze si mie programul?

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •