Sunt afisate rezultatele de la 1 la 8 din 8
  1. #1
    Data inscrierii
    June 2020
    Posturi
    16

    Implicit Acces neautorizat la instalarea oricarei versiuni 88x

    Buna ziua,

    Am incercat sa fac upgrade de la ver. 879.02 la 885.02 (ulterior am incercat si 880, 883). Am rulat install.exe in mod elevat si cu da la toate 3 optiunile. Verificarile au durat foarte putin, mai putin decat cu modul rapid activat (versiunile anterioare). A dat o eroare la una din firme->am reluat procesul urmand aceeasi pasi, dar a verificat doar firmele care urmau dupa cea cu eroare (la care a si trebuit sa dau verficare structuri din program).
    Acum problemele din program:
    Intram in program, arata si functiona normal, apoi dupa aprox. un minut dispareau meniurile si in loc era un mesaj cu rosu: Acces neautorizat sau dispar doar meniurile, fara mesaj.
    Daca il las deschis incepe sa scuipe ferestre cu eroare EAccessViolation la ceva intrevale de timp.
    Daca shimb pe Liste pot sa lucrez (acces normal), dar cand schimb pe Date primesc EInvalidOperation.
    Daca scoteam stick ul, mergea fara a mai da eroare.

    Alte precizari:
    Windows 10 64-bit, update la zi.
    Fara antivirus dedicat, doar ce ofera Windows
    Am incercat sa fac Verificare structuri si manual, urmat de Reindexari.
    Am reinstalat BDE, verificat caile, verificat accesul.
    Am incercat si cu TotalCommander in mod elevat.

    Am revenit la 879.02 cu verificare completa.
    Ultima oara editat desmookie; 29 July 2020 la 12:37

  2. #2
    Data inscrierii
    June 2020
    Posturi
    16

    Implicit

    Nimeni ?
    Are cineva idee, cel putin legat de faptul ca da Acces interzis la un interval fix (~ 1 minut) dupa intrarea in program si nu de la inceput ?

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Accesul interzis are legatura cu keia HASP. Periodic, WinMentorul verifica (prin Licence Manager daca e retea sau direct, daca monopost) existenta unei licente valabile. Verificati sau, cel mai sigur, reinstalati driverul HASP; au mai fost probleme de-a lungul timpului cu el, mai ales dupa updateuri de Windows.

  4. #4
    Data inscrierii
    June 2020
    Posturi
    16

    Implicit

    Am instalat totul pe un alt calculator, de la zero, cu totul la zi si eroarea se pastreaza. Acum doar varianta a doua (dispar meniurile si partea de jos cu ver. si tip de cheie, fara mesajul cu rosu in locul meniului). Timp de 45-50 secunde arata si functioneaza normal.
    Inainte de eroare :Inainte de Eroare.jpg , dupa Eroare Winmentor.jpg
    Ultima oara editat desmookie; 19 June 2020 la 17:07 Motiv: adaugare poze

  5. #5
    Data inscrierii
    June 2020
    Posturi
    16

    Implicit

    Acces neautorizat e mesajul, nu interzis si apare dupa 50 sec. . Acces neautorizat Winmentor.jpg
    Cu cheia Extins retea (baza)/Salarii retea dupa update de firmware la 3.25, eroarea se pastreaza.
    Cu cheia Extins monopost, aceasi instalare de mai sus, merge fara probleme.

  6. #6
    Data inscrierii
    March 2011
    Posturi
    42

    Implicit

    Buna ziua

    Din diverse motive anumite chei pot fi blocate spre utilizare. Contactati producatorul la numerele 0232-217.260 int. 119 sau 0748-361.847 pentru a verifica situatia cheii dumneavostra.

    Zi frumoasa!

  7. #7
    Data inscrierii
    June 2020
    Posturi
    16

    Implicit

    E posibil sa fie blocata doar pentru versiunile noi (88x) ? Pe versiunile anterioare (i.e. 879) merge fara probleme.

  8. #8
    Data inscrierii
    March 2011
    Posturi
    42

    Implicit

    O cheie poate fi blocata din momentul in care detinatorul ei a raportat o problema. Deci e posibil sa nu mai mearga incepand cu o anumita versiune.
    Ultima oara editat deCecilia; 29 July 2020 la 17:16

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •