Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 20 din 28
  1. #11
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Nu am finalizat pentru constructii, vom scoate versiune. Am scris in documentul care insoteste versiunea ca nu e pt constructii

  2. #12
    Data inscrierii
    November 2016
    Posturi
    10

    Implicit

    Buna ziua,

    Si eu am aceeasi eroare, la societate cu activitate in constructii.

    E: validari globale
    Creanta 1. Datorat - scutit valoare incorecta
    eroare regula: A21: A_datorat - A_scutit pt. codOblig=584(49) = suma din E_15 ( asigurat E3)) (0).
    Oare mai apare varianta de D112?

    Multumesc,
    Beatrice

  3. #13
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Documentul care insoteste ultima versiune are o informatie pretioasa pentru dvs. NU avem inca versiune pentru constructii. Imparteala de la facilitati combinat cu ce vine din urma si sectiunea E care de altfel nici nu prea are validari, ne dau batai de cap. Am dori sa fie sumele corecte chiar daca se valideaza.

  4. #14
    Data inscrierii
    November 2016
    Posturi
    10

    Implicit

    Buna seara,

    Multumesc pentru raspuns.
    Acum la declaratia lunii mai nu aduce CASS-ul aferent somajului tehnic conf. OUG 30/2020 al lunii aprilie, il aduce doar pe cel corespunzator perioadei lucrate care este pe scutit.
    Totodata sunt diferente de +/- 1,2 lei intre valorile care apar in lista contributii sinteza si cele care apar in declaratie.
    Lucrez pe varianta de mentor 887.07 si 221.03 a declaratiei.
    Nici reprezentantul distribuitorului n-a reusi sa dea de capat acestor probleme, urmand sa vorbeasca cu providerul softului.
    Multumesc,
    Beatrice

  5. #15
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Pentru prima situatia nu stiu ce sa va zic doar asa din descriere. Sa studieze distribuitorul atent baza de date. E si parte suportata de angajator? ca acolo aveam o problema
    Pentru diferentele de care pomeniti, da, am spus-o si in documentul care insoteste versiunea, vor fi diferente intre mentor si declaratii. In programul de salarii calculam sumele la nivel de cnp, in declaratie am fost fortati de validari si de anexa anaf sa le calculam separat, fiecare linie (somaj tehnic, iu, lucrat) ca un contract separat. Depuneti declaratia, platiti conform declaratiei, eventual mai faceti o nota de reglare in mentor. Ar trebui sa schimbam tot algoritmul in salarii, s-a ajuns in punctul in care probabil vom rescrie tot modulul de salarii, dar asta cere timp.
    Ultima oara editat deIrina; 19 June 2020 la 10:51

  6. #16
    Data inscrierii
    March 2019
    Posturi
    4

    Implicit

    Buna ziua.vreau sa va intreb..eu la martie am pontat jumatate de luna dupa care am bifat sespendare de la data de..la data de..si acum salariatii apar neasigurati.e ok sa sterg perioada suspendarii si sa las setarile facute dupa ghid?

  7. #17
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Daca aveti somaj tehnic NU trebuie completata suspendarea in conditii de salarizare.

  8. #18
    Data inscrierii
    March 2019
    Posturi
    4

    Implicit

    Am inteles.am somaj tehnic si am bifat...

    Multumesc frumos!!!

  9. #19
    Data inscrierii
    November 2016
    Posturi
    10

    Implicit

    Buna ziua,

    Multumesc pentru feedback!
    Legat de ceea ce am spus mai sus, precizez ca in D112 nu apare valoarea CASS aferenta somajului tehnic conf. OUG al lunii aprilie, ci doar al lunii mai aferent perioadei lucrate. Firma are domeniu de activitate constructii si pentru perioada lucrata se aplica facilitatile (doar aceasta valoare o trage declaratia).
    Multumesc,
    Beatrice

  10. #20
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Da, cred ca am prins pe alta firma despre ce vorbiti dvs, probabil luni vom mai scoate versiuni rectificative

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •