Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Sunt afisate rezultatele de la 21 la 28 din 28
  1. #21
    Data inscrierii
    November 2016
    Posturi
    10

    Implicit

    Multumesc!
    Toate bune!
    Beatrice

  2. #22
    Data inscrierii
    January 2014
    Posturi
    3

    Implicit

    Bună ziua. Vreau sa fac declaratia lunii mai cu somaj pana pe 14.05.2020 si somaj incasat aferent lunii aprilie. Unde bidfez suma incasata sa pot calcula contributiile in D 112 sau undeva din program?

  3. #23
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Nu aveti nimic de bifat, versiunile fac decalarea sumelor din cod. Pentru constructii mai avem putin de munca, dar puteti incerca cu ce e acum pe ftp2

  4. #24
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Am si eu o nelamurire caz concret:
    in martie a lucrat normal deci in 112 este declarat cu toate contributiile
    In luna aprilie somaj tehnic 998 (decontat de stat) toata luna, corect este ca in 112 sa am decaratia pe zero si salariatul apare doar cu zero
    In luna mai somaj tehnic 998 (decontat de stat) toata luna, am in declaratie 112 doar contributiile pentru luna trecuta adica pentru aprilie pt mai e pe zero
    In luna iunie somaj tehnic 999 decontat de societate 4 zile, am in declaratie 112 contributiile de luna mai + contributiile de luna iunie.

    E corect cea ce zic eu, ca sincer nu mai imi dau seama. E ca de fiecare data un prost arunca o piatra in apa (a se citi politicienti, si multe injuraturi dar ma abtin a le scrie) iar prosti (adica noi cei care trebuie sa rezolvam aceste situatii, softisti si economisti) trebuie sa ne chinuim cu rezolvarea problemelor, cand era mai usor ca sa fie declarate luna de luna ca si pana acum si decontate cum era la somaj cu angajatii someri pe baza de conventie.

  5. #25
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    da, e corect. Somajul 998 se va decala pe perioada starii de urgenta sau ce a mai fi ea, somajul 999 ramane in luna in care a fost acordat.

  6. #26
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Am si eu urmatoarea eroare la somajul tehnic:
    E: validari globale
    Valoarea campului B_pensie > Numarul de asigurati pentru care se datoraeza CAS angajator
    eroare regula: V90: B_pensie (2) = B_pensie calculat cf. regulii (0)
    Ultima versiune de salarii si de mentor plus duk integrator actualizat la zi. Toate actualizarile azi le-am facut.

  7. #27
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Cum scap si eu de eroarea de mai sus are cineva idee? Luna trecuta valoarea parametrului era 0 acum este 2? In afara de a edita manual xml, ca banuiesc ca nu ar trebui sa faca asa programul.

  8. #28
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Pentru B-pensie vom scoate versiune de declaratii. Sau daca va grabiti, puteti modifica dvs valoarea in xml

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •