Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 16 din 16
  1. #11
    Data inscrierii
    October 2009
    Locatie
    Bacau
    Posturi
    155

    Implicit

    [QUOTE=Irina;9964]Erorile va spun asa: nu aveti venit si aveti zile lucrate. Probabil ca zilele de invoire le aveti active, deci programul le vede ca zile lucrate. Daca le rezolvati pe astea, scapati de erori[/QUOTE

    Mulțumesc din suflet, din neatenție nu am suspendat zilele de concediu fără plată. Acum am validat declarația fără probleme.

  2. #12
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Am si eu eroare asta la o firma de constructii, iar salariata sta acasa si are grija de copii conform starii de urgenta zile supraveghere copil, am rezolvat cu indemnziatie de tip 996 insa am aceasta eroare:
    E: asigurat (3) [idAsig = 3]
    eroare regula: S74.2: Daca caenC<>null, B4_8 (0) = B4_8i +B7_8f (1312)
    E: asigurat (3) [idAsig = 3]
    Baza de calcul pentru CAM
    eroare regula: S75: B4_14 (4500) = Suma(asiguratB1.B1_5) (2250)

  3. #13
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Am gasit eroare: Daca trec conform figuri 6.2 din http://ftp2.winmentor.ro/WinMentor/V...de%20lucru.pdf ma trezesc ca imi pune B4_14 4500 in xml deci imi dubleaza calculul pentru CAM (contributia asiguratorie munca) daca insa configurez conform fig 6.2 mai putin CAM C adica cel pentru constructii imi trece corect b4_14 2250 lei si nu mai am eroare, cum e corect ca asa nu inteleg?
    Configurarile conform fig 6.2 din linkul de mai sus apar:
    sanatate simpla
    sanatate pentru constructii
    pensie simpla
    pensie pentru contructii
    cam simplu
    cam pentru contructii
    Avand 2 CAM imi in configurare imi calculeaza baza 2*2250=4500 ciudat nu, insa avand un singur CAM imi calculeaza baza corecta eu unul nu mai inteleg nimic, ori e configurarea gresita in fig 6.2 si atunci am muncit ca prostu ore bune azi, ori e eroare in formula de calcul in mentor si atunci e simplu iar am muncit ca prostu azi ca scria ca versiunea ultima e buna la salarii.

    PS: mentor 887.09 si declaratii 221.04 (firma constructii, angajata cu stare de urgenta supraveghere copil cod 996)
    Ultima oara editat dealexadi; 24 June 2020 la 19:52 Motiv: adaugat ps

  4. #14
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    6

    Implicit

    Verificati constantaCapture 1.jpg

  5. #15
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Am aceea constanta setata pe da si aceea a fost singura rezolvare, cu stergerea din indemnizatii.

  6. #16
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    6

    Implicit

    Am avut aceeasi situatie pe versiunile noi . Lipsea constanta si cam constructii nu era bine configurat. Dupa recalcul totul a fost ok fara sa sterg vreo contributie , le-am lasat pe toate 6.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •