Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    Data inscrierii
    October 2019
    Posturi
    3

    Implicit Eroare preluare solduri finale

    Buna ziua. O parte din soldurile finale la 31.12.2019 nu se preiau la 01.01.2020 (analitice salariati 542). Am redeschis si reinchis sesiunea, nicio modificare. Nu primesc mesaje de eroare dar analiticele sunt denaturate, ca de obicei. Am preluat o firma cu licenta proprie Mentor si are in istoric aceleasi probleme si pe parteneri, in fiecare an. Va rog sa ne precizati care este procedura corecta (inafara de inchidere luna) de inchidere a unui an, pentru ca solurile finale la 31.12 sa se preia la 01.01. Precizez ca nu sunt implicate schimbari de setari sau note contabile, ci simple preluari de la um am la altul.
    Multumesc. Screenshot_6.jpg

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Nu stiu care e modul dvs de lucru cu aceste analitice la salarii pe care noi nu le recomandam in general pentru ca presupun caracterizari contabile diferite si precizie mare in modul de lucru. De aceea va recomand sa luati legatura cu distribuitorul sa se uite pe baza de date, chiar nu va pot ajuta pe forum.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Daca este Balanta analitica personal, atentie, caci linia de sold vine fara informatie pe coloana data, iar dvs. aveti un filtru exact pe acea coloana.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •