Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
Din experienta mea mesajul apare cand sunt probleme de genul: pozitie dubla pe un angajat in conditii salarizare fara a avea sustinere in pozitie dubla in nomenclatoare (aceeasi marca nu trebuie sa se repete), sau lipsa cont undeva in caracterizarile contabile de la personal, contributii sau indemnizatii (orice observati ca e folosit in luna)
Hai sa fim seriosi, cel ce programeaza salarii e programator, sau e tapinar!
Chiar un programator nu stie de unde ii vine eroarea!!!
E lipsa de respect fata de utilizatori; adica reformulez e bataie de joc fata de utilizator, tradusa prin "cauta ma prostule gresela mea, ca eu nu sunt in stare sa zic unde e greseala!!!"

-nu am marci, dublate, oricum softul ar trebui sa nu imi permita, ca mie utilizator sa nu pot folosi marci dublate! in nomenglator personal
-nu am poziti dublate pe contracte, idem sustin ideea ca ar trebui sa existe interdictii, de a face pozitii dublate!(poate sa existe cand sunt 2 contracte intr-o luna), nu e cazul la mine acum.
-la configurari contabile nu s-a schimbat nimic, s-a introdus ceva nou?, mesaj de avertizare unde este? Ce alte validari s-au pus noi? nu trebuie sa stie prostimea!

Cu scuzele de rigoare!
Asta nu tine nici de timp, nici de nimica, tine de programator.
Ii recomand programatorlui cand programeaza sa se gandeasca la utilizatori prima data, cum utilizeaza programul lui alti utilizatori care il folosesc! de usurinta de exploatare, nu de a pune capcane in program. gen Eroare neindetificata!. Cand pune validari noi, sa anunte; ba prostilor, trebuie respectata asta!, asa e normal!

.... nu am cuvinte, cred ca caut alt program de salarii, WME Salarii e ... varza!