Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 11

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    March 2011
    Posturi
    32

    Implicit Eroare Refacere stocuri solduri

    Buna seara!

    Am instalat versiunea curenta 885.02(cu luna aprilie inchisa, luna mai fiind luna curenta), iar in momentul deschiderii lunii aprilie am constatat toate conturile claselor 6 si 7 au sold. Am verificat in planul de conturi sa se închidă prin 121(erau ok), am rulat tot ceea ce inseamna Service.

    Refacerea de solduri conturi NU se realizeaza aparand urmatorul mesaj:Ëxception EDatabaseError in module MENTOR.EXE at 0032F4FF. List index out of bounds(11).
    Multumesc!
    Ultima oara editat degeany; 24 May 2020 la 00:55

  2. #2
    Data inscrierii
    September 2008
    Posturi
    7

  3. #3
    Data inscrierii
    March 2011
    Posturi
    32

    Implicit

    Multumesc frumos

  4. #4
    Data inscrierii
    August 2018
    Posturi
    29

    Implicit

    Buna ziua,
    Dupa actualizarea la ultima versiune (885.04) in Rapoartele de Stocuri la moment sau in Situatia sintetica stocuri apar cantitati negative care trebuiau compensate cu cele pozitive avand acelasi pret de intrare. Ex. in figura atasata Raport cu stocuri negative.jpg

  5. #5
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Eu intreb sa fie compensate de catre cine? Daca e retur e prins corect? ca si eu am situatii cand am asa si asta imi spune ca utilizatori au gresit ceva au modificat nirurile dupa ce au facut livrarile si raman stocurile negative, tr refacute livrarile din nirurile modificate. Vedeti nu cumva sunteti in aceeasi situatie?

  6. #6
    Data inscrierii
    August 2018
    Posturi
    29

    Implicit

    Ceva nu este calculat bine pentru ca in tabela stoc.db se genereaza stocuri negative: vezi in poza atasata: Raport cu stocuri negative-.jpg

    Apoi la preluarea automata din stoc: Preluare automata din stoc.jpg stocul se scade din pozitia negativa (indiferent ce as face chiar si la preluare manuala).

    Posibil ca neconcordantele sa provina de la rotunjirea zecimalelor din pret (!)
    Multumesc.
    Ultima oara editat demivalgroup; 29 May 2020 la 14:03

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •