Sunt afisate rezultatele de la 1 la 9 din 9
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2016
    Posturi
    17

    Implicit Facilitati constructii- somaj tehnic stare urgenta

    Buna ziua,
    Am firma de construcții ce aplica facilitati și are zile lucrate, somaj tehnic stare de urgența și indemnizatie de boala la același angajat.
    Cu versiunea 884.06 calculeaza corect contributii pentru indemnizatie de boala, pentru zile lucrate se calculeaza corect - cu facilitati, dar pentru somaj tehnic stare urgenta tot nu calculeaza CAS, CASS , impozit.
    Am verificat toate configurarile, indemnizatia de somaj tehnic stare urgenta e corecta.
    Ce ar mai trebui sa verific?
    Multumesc!

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Nu mai stiu exact pentru ca am trecut prin multe modificari cu multe combinatii, dar din ce am testat eu acum pe o baza de mea, pare ca face bine in combinatia propusa de dvs. Vom scoate versiune noua in perioada urmatoare, schimbati si dvs si vedeti daca situatia persista. Daca persista luati legatura cu distribuitorul pentru a vedea configurari sau pentru a ne transmite noua daca e o problema.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2016
    Posturi
    17

    Implicit

    Am vorbit cu distribuitorul si pana nu scoateti versiune noua nu ma poate ajuta.
    Cand apare versiunea noua? Daca tot nu va calcula corect va trebui sa iau iar legatura cu distribuitorul si mai avem putine zile pana in 25.
    Multumesc!

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Ne straduim, zilele astea noi vrem sa scoatem versiune pentru mentor.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    111

    Implicit

    Daca tot va aparea o noua versiune ....

    In Mentor rotunjirea la cei 75% cred ca se face in jos in timp ce in formularul de pe aici.gov.ro se calculeaza automat cu rotunjiri in sus.

    La minimul de 2.350 lei/20 zile somaj tehnic, in Mentor se calculeaza 1.762 iar in listele de la somaj 1.763 lei. Nu e mult dar unde-s multi apar diferente semnificative.

    Spor la treaba!

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Asta fusese deja rezolvata in 884.06 de pe fpt2, kit test.

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2016
    Posturi
    17

    Implicit

    S-a rezolvat cu noua versiune 885.01 calcul contributii si impozit somaj tehnic la firma de constructii.
    Pentru D112 trebuie sa asteptam o noua versiune de declaratii?
    Multumesc!

  8. #8
    Data inscrierii
    March 2014
    Posturi
    34

    Implicit

    Buna ziua, unde gasim varianta 885.01?

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •