Sunt afisate rezultatele de la 1 la 7 din 7
  1. #1
    Data inscrierii
    November 2009
    Posturi
    4

    Implicit Somaj tehnic-stare de urgenta

    Buna ziua, incerc sa configurez Somaj tehnic-stare de urgenta, iar la punctul 3. Descriere, la mod de calcul nu am cele 3 variante (% fix din baza de calcul, % variabil din baza de calcul si nominal), din care ar trebui sa o aleg pe prima. Am vazut ca aceleasi ar trebui sa fie si la boala obisnuita, accident, etc, insa si la acestea, la punctul 3. nu apare decat "??? (Cod = 12)". Ce actualizari ar trebui sa fac, sa-mi apara acestea? Multumesc anticipat pentru raspuns.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Pare ca va lipseste conditionarea. Luati tabla Ncondas de la nivel de Winment/New/Luna si duceti-o la nivel la Luna in firma unde va lipseste. Va recomand sa luati si indexii. ncondas.jpg

  3. #3
    Data inscrierii
    November 2009
    Posturi
    4

    Implicit

    Am luat tabla Ncondas si indexii, i-am copiat in luna, in firma cu probleme, am reindexat firma cu avarie da si totusi nu imi apar cele 3 variante. Multumesc mult pentru ajutor. O zi frumoasa.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Stati ca am incurcat tablele. Ncondas era urmatoarea cu conditionarea, % e in tabla Nmodc.

  5. #5
    Data inscrierii
    November 2009
    Posturi
    4

    Implicit

    A functionat. Multumesc mult. Sa aveti o zi minunata!

  6. #6
    Data inscrierii
    May 2020
    Posturi
    4

    Implicit

    Buna ziua,

    Indemnizatia "Somaj tehnic stare de urgenta" are cod 998 sau 999? In instructiuni apare 998 iar la instalarea versiunii 884.02, indemnizatia are cod 999. Mentionez ca impozitul se calculeaza diferit pentru cod 998, respectiv 999.

    Mihaela

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Somaj tehnic de urgenta are codul 998 si trebuie completat de utilizator in nomenclator indemnizatii, conform documentatiei. Ce vine din program 999 este somajul tehnic clasic, daca pot sa ii spun asa, care a fost folosit pana acum de cei in situatie. Indemnizatia noua nu vine din new, am considerat ca pentru 2 luni nu are rost sa o bagam, plus ca ea apare doar la crearea firmei noi nu pe firme existente. In ceea ce priveste diferenta de la impozit, este absolut normal, au configurare diferata si anume bifa de participa la deduceri. Asa a binevoit guvernarea.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •