Sunt afisate rezultatele de la 1 la 2 din 2
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    225

    Implicit Mutare WinMentor

    Am Mentorul pe Windows Server 2012R2, si ma intereseaza un alt calculator-server cu Winddows server 2016 sau 2019. Intrebare: Ce trebuie sa fac pentru a ma asigura ca o sa functioneze? Este suficient sa copiez folderul WinMent si Norlandul pentru a functiona? Cheia este tip USB, si ma gandesc ca e suficient sa o mut pe noul calculator. Apropo, am si o casa de marcat Datecs DP150 legata la un terminal, la care se poate lista pe acel calculator plus inca unul prin emulare server.

  2. #2
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Uite aici un rezumat foarte bun facut de Dragos, ai si linkul de unde este sintetizata foarte bine informatia:

    https://portal.winmentor.ro/forum/sh...alt-calculator

    Iar mutarea datelor e simplu inlocuiesti folderul din noul server cu foderul din vechiu server si ai mutat si datele, eu unul asa am factut mereu la reinstalari, dupa ce am instalat mentorul pe noul pc am redenumit folderul wimentor de la instalare wimentorgol am adus folderul din vechiul pc am facumt pe urma toti pasi care erau necesari de share. iar la final dupa ce mentorul e functional pe noul server sterg acel folder wimentorgol ca sa nu ma incurce.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •