Sunt afisate rezultatele de la 1 la 7 din 7
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit eroare note contabile parteneri

    Am de facut o nota contabila si sa o aloc pe un partener insa nu reusesc sa am acea lista de parteneri e foarte mica si nu pot alegea decat esc ca sa o inchid in rest e nefunctionala, sa inteleg ca este o eroare de versiune am aceasta eroare ata pe versiunea 901.01 cat si pe 22.031/1 daca apas pe aceea linie albastra care este sub butonul esc imi da la o application error Exception EStringListError in module Mentor.exe at 000D708. List index out of bounds (0).

    Am incercat tot ce stiam sa maresc acea fereastra sa pot alege parteneri dar nu este chip, cum as pueta face o nota contabila cu parteneri? Am atasat o imagine ca sa fie mai clar despre ce vorbesc.14.note contabile.jpg

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Nu reusesc sa reproduc. Vom scoate azi sau maine versiune, daca problema persista, luati legatura cu distribuitorul.
    Ultima oara editat deIrina; 05 April 2022 la 17:22

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Am vazut ca a aparut versiunea noua azi am instalat pe un sistem de test (ca pana pot instala in productie mai dureaza cateva ore sa stiu daca este sau nu rezolvata problema), unde nu a mai fost mentorul instalat, supriza aceeasi eroare, atentie vorbim de mentor instalat de la zero e ales chiar instalare demo fara cheie, deci este o eroare in codul sursa, prin care fereastra nu e afisata corect, si asta din cauza bifei de la parteneri:
    note contabile simple pot alege contul: 17.note contabile cont.jpg17.note contabile cont.jpg
    note conatbile cu partener nu am fereastra de alegere partener e prea mica si nici din taste nu pot sa aleg cu tab si sagetiile de derulare: 16.note contabile parteneri.jpg

    note contabile partener eroare din daca apas sub esc din aceea linie mica unde ar trebui sa fie lista de parteneri: 15.eroare note contabile.jpg

    doar eroarea sa fie mai clara: 18.doar eroarea.jpg

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    DIn ce vad eu in poze, partenerul nu este ales. Trebuie neaparat sa fie ales partenerul, altfel nu aduce nimic.

  5. #5
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Pai aici e baiu, ca pun bifa sa aleg partenerul si fereastra e foarte mica si nu pot sa il aleg nu am fizic cum pun bifa apas pe spatiu sa deschida fereastra o deschide si e foarte mica 19.fereastra parteneri.jpg asa arata, am incercat sa o maresc nici o sansa.

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Nu cred ca ati inteles ce va spune colegul Dragos. Bifa aia o pun dupa ce am ales partenerul deja. De ce nu va apare nimic in casuta? Pentru ca o data pusa bifa codul nostru se duce sa vada ce conturi sunt trecute in caracterizarea contabila a partenerului ales si aduce lista cu acele conturi Screenshot_242.png

  7. #7
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Multumesc mult pentru raspuns, aveti dreptate nu stiu ce a fost in capul meu citeam una si intelegeam alta, ca si cu partenerul care trebuia ales inainte, era logic si evident ca doar nu era prima data insa nu stiu cum de saream etapa. Am avut o mare eroare intre scaun si tastatura.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •