Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit eroare out of memory

    La rularea procedurii de actualizare pe ultima versiune si anume 883.02 la dupa ce ruleaza destul de multe firme primesc eroare: out of memory. momnet in care actualizarea se opreste si zice ca a terminat dai ok la mesaj si inchizi fereastra. atasez si eroarea.

    PS: resurse hardware am, liber cam 7,5 GB din cei 10 de memori hdd liber doar 123GB deci nu e nici problema de multiplu de 4, dupa prima eroare am mai rulat o data si la fel a facut, deci e ceva kit zic eu.
    Imagini Atasate Imagini Atasate
    Ultima oara editat dealexadi; 02 April 2020 la 11:12 Motiv: adaugat ps

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Puteti pune o poza cu toate detaliile? ar fi de interes pentru noi sa vedem unde a ajuns cu upgrade-ul

  3. #3
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Am incercat sa prind insa nu am resuit decat cea ce se vede, prima data l-am gasit asa, a doua oara eram de fata cand a aruncat eroarea, stiu ce firma imi rula din baza si in momentul cand a aparut a pus mesajul de final si iesire din procedura de update care pana sa dau eu print screen nu ma reusit sa il prind decat pe acesta. Stiu sigur ca nu a rulat toata baza de date pana sa apara acesta eroare, ca stiu ca nu am vazut anumite baze in aceasta procedura, daca le ia in ordine alfabetica a ajuns doar la pana la cele cu L.

    PS: cand am vazut ca am luat eroarea si a doua oara mi-a parut rau ca nu m-am gandit initial sa pun un fisier debug.pas ca sa stim exact cea ce se intampla.

    ps2: acum am rulat o baza de la sfarsitul liste care e cu litera s si am 4 constante noi actualizare,. Actualizarea eu o fac cu actualizare constante si liste, fara verificare structuri ca dureaza f mult fiind mai multe firme in baza de date, pe acelea le rulez pe masura ce am nevoie de fiecare firma in parte. La prima rularea pe care o fac pana sa permit accesul la ceilalti utilizatori rulez si director data fara firme.
    Ultima oara editat dealexadi; 02 April 2020 la 12:03 Motiv: adaugat ps

  4. #4
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Am incercat ieri o actualizare de baza si la fel, dupa ce ruleaza o parte din firme arunca eroarea, am incercat sa inregistrez ecranul insa calitatea e f proasta.
    Am rulat acualizarea doar de constante si liste a rulat cam 25 minute, eu am filamt doar 16-17 minute am zis ca nu are rost sa filmez, eroarea apare inainte sa termine toate firmele din baza arunca eroarea, nu termina firma in care este arunca mesajul ca s-a terminat acualizarea si pe urma imi da eroarea de out of memory

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Da, colegul de la programare a prins eroarea, urmeaza sa mai stabilizam unele situatii si vom pune un nou kit

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •