Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 15

Thread: D390

  1. #1
    Data inscrierii
    November 2013
    Posturi
    128

    Implicit D390

    Am vazut ca ati facut update la D390 conform OPANAF nr. 705/11.03.2020, dar unde completam informatiile referitoare la stocurile la dispozitia clientului? (SECȚIUNEA a III-a "Transferul de bunuri în cadrul regimului stocuri la dispoziția clientului, prevăzut la art. 2701 din Codul fiscal")

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Modificarea cuprinde deocamdata trecerea la versiunea V3 conform cu validatorul, ca marea majoritate a utilizatorilor sa poate depuna. Restul modificarilor vor fi facute in cel mai scurt timp posibil.

  3. #3
    Data inscrierii
    November 2013
    Posturi
    128

    Implicit

    Ok, multumesc.

  4. #4
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Am incercatsi eu sa depun 390 insa la validarea imi da urmataoarea eroare:
    F: validari globale
    va rugam sa verificati daca folositi versiunea corecta de PDF inteligent sau daca XML-ul creat contine namespace-ul conform schemei XSD (pentru perioada de raportare)
    eroare structura: namespace ('mfp:anaf:dgti:d390:declaratie:v3') lipsa sau incorect la sectiunea declaratie390. Valoarea corecta este xmlns='mfp:anaf:dgti:d390:declaratie:v2'
    duk actualizata astazi 23.03.2020 la 9 dimineata iar declaratii este:218.09

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Cu noua versiune s-a trecut la V3. Daca eroarea spune ca dvs aveti v3 si validatorul vrea v2 inseamna ca duk nu e actualizat. Au fost si probleme zilele astea cu actualizarea dukului, am fost nevoita pentru unii utilizatori sa o iau de la capat cu instalarea dukului pentru ca nu facea actualizarea.

  6. #6
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Da e de la duk, am cea mai amuzanta faza cu el. Duk de pe server actualizat primul cum pe la 8.30 scoatea din program v3 insa ducul actualizat la 9 noua si ceva de pe pc meu care spunea ca e si el ultima versiune dadea eroare de mai sus. Rezolvarea simpla, am sters duk de pe pc meu, facut in server arhiva luat arhiva dezarhivat pus pe pc meu si rezolvat problema, insa se pare ca aceasta stare de e in momentul de fata in anaf a facut sa fie si mai varza totul decat era pana acuma.

  7. #7
    Data inscrierii
    November 2013
    Posturi
    128

    Implicit

    Buna ziua,

    Am completat datele din tabul 4. Transfer de bunuri din D390 cu versiunea Declaratii 224.01, dar la export imi eroarea de mai jos:

    Capture.JPG

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Nu am aceasta eroare. Incercati sa dati o verificare de structuri din declaratie Screenshot_81.jpg

  9. #9
    Data inscrierii
    November 2013
    Posturi
    128

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Modificarea cuprinde deocamdata trecerea la versiunea V3 conform cu validatorul, ca marea majoritate a utilizatorilor sa poate depuna. Restul modificarilor vor fi facute in cel mai scurt timp posibil.
    Am dat si am aceiasi eroare. In plus nici nu ma lasa sa sterg inregistarea

    Capture.JPG

  10. #10
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Cu minusul rezolvam.
    Dar eroarea tot de la verificare structuri imi pare, ati lasat sigur pe toate lunile sa mearga?

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •