Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit Deblocare acces nefunctional

    Am avut si eu o pana de curent, si se pare ca mentorul nu functioneaza corect dupa. De ce zic asta e simplu. Sunt unicul utilizator logat pe server si am inceput procedurile de avarie, primul pas pe care il fac caut si eu lck cu mentlck.exe si sterg tot cea ce gaseste. Dupa care intru in mentor si incep procedura de avarie: http://ftp2.winmentor.ro/WinMentor/D...t%20avarie.pdf
    fac pasul 1 fara nici o eroare adica verificare structuri
    la pasul doi adica deblocare acces butonul din mentor service e doar de forma ca apase pe el imi zice ca foaia de prezenta a fost stearsa si ce sa vezi intru in mentor/diverse/confidentialitate date/ utilizatori activi si ce sa vezi am 3 utilizatori unul sunt eu master si ceilalti 2 sunt ramasi dinaitne de a pica curentul, deci inainte de a se restarta pc. E normal ca la stergearea foi de prezenta ei sa mai ramana activi aici in meniul de utilizatori activi?
    Verific numarul de utliizatori din cheie si ce sa vezi surpriza sunt unicul, cum este si corect numai mentorul vede 3 utilizatori activi de ce se intampla asta? Mai trebuie ceva setat mai trebuie cea verificat ? se paote vedea anomaliza si in poza 3 utilizatori activi raportati de mentor si un singur post in cheie. plus ca stiu sigur ca sunt singur ca nu mai are nimeni acces pe server in acel moment.

    prezenta.jpg

  2. #2
    Data inscrierii
    July 2018
    Posturi
    13

    Implicit

    Verificati daca nu au ramas .lck-uri negasite de mentlck pe discul unde este instalat WinMENTOR. Daca ati identificat fisiere pe care nu le puteti sterge va fi necesar un restart.
    Dupa restart ar trebui sa va lase sa stergeti .lck-urile agatate.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Zice altceva dl: procedura "Deblocare acces" nu face curatenie in Prezenta.db

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •