Sunt afisate rezultatele de la 1 la 1 din 1
  1. #1
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit Modalitate introducere locatie in WME

    Buna ziua

    Intampin urmatoarea problema.
    Evidenta produselor din gestiune pana acum nu s-a facut pe locatii. (mai multe cauze)
    Acum pot sa fac inventar in care pot salva locatia prin scanare produse, insa nu am cum sa introduc in WME.
    Tin sa precizez ca e vorba de zece mii pozitii, care din pacate nu se poate face manual, ar lua prea mult timp
    Ce solutii sunt de a opera modificarea locatiei in WME.
    Am incercat cu transfer intre gestiuni, insa fisierul txt in formatul din documentatia de pe FTP pentru WME.nu merge, documentatia te induce in erroare
    si anume [Items_x] - se refera la item-ul transferului nu a pozitiei care e Item_X (Mult mai explicit e in documentatia de la Winmentorul Clasic) (multumesc Google)
    insa nici la import transfer intre gestiuni nu se importa locatia.
    Am rasfoit prin documentatia la restserver si nicaieri nu zice de locatia din gestiune;
    Intrebarea mea, este posibil prin restserver generarea de tranferuri intre gestiuni prin care sa modificam locatia automat?

    In momentul actual se poate modifica locatia uni articol in gestiune doar manual?
    Multumesc
    Ultima oara editat detifreaf; 06 March 2020 la 23:58 Motiv: documentatia te induce in erroare

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •