Din cate vad in ultima perioada erorile sunt ceva la fel de normal in mentor cum este traficul aglomerat in Bucuresti, oare nu este posibil ca sa fie eliminate aceste erori si deabia dupa aceea sa se apuce programarea sa dezvolte noile imbunatatiri, ca pana la urma sincer deageaba am o multitudinde de imbunatatiri daca eu devin ventilator de logare, delogare wimnetor, plus restart de pc lucru care ma face sa pierd timp pretios si asta nu e prea placut. de exemplu in versiunea 880.01 eroare "cannot perform this operation on a closed dataset" acum cu noua versiunea 880.04 o primesc nu doar la documente ci si la inchidere de luna, am scris aseara despre acesta eroare si asa ca asta mai pot continua.


Intrebarea mea e simpla: TREBUIE SA MA OBISNUIESC CU ERORILE? or sa dispara in timp scurt sau peste cativa ani? Aceste erori au crescut exponential si unele au aparut prima data de cand s-a schimat versiunea de delphi. Acum ce sa inteleg ca nu a fost testata destul de mult acesta trecere sau ca aceasta trecere a fost facuta asa de tarziu incat s-au sarit foarte multe variante de delphi si de aceea apar aceste erori? Daca este din cauza ca s-au sarit asa multe versiuni programarea ar trebui sa munceasca peste program si sa le rezolve mai repede caci eu ma trezesc ca sunt in imposibilitatea de a lucra, caci cea mai mare parte a timpului meu de lucru am ajuns sa il petrec raportand erori sau inchizand si deschizant mentorul si calculatorul.

Sa inteleg ca mentorul in momentul actual nu mai este stabil?