Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit salvare setarii in balanta

    Am si eu o problema in ultimele 2 versiuni ma trezesc ca salvez degeaba in balanta ca sa imi listeze pe landscape ca ma trezesc ca tot pe portet imi genereza raportul, mi se pare ciudat ca aseara sa salvez si sa listez la un client o balanta landscape iar azi sa ma trezesc ca la generarea o listeaza portret ce anume mai trebuie sa fac ca sa tina minte aceste setari in afara de a face salvarea acestei modificari? Pana acum nu am avut problemele acestea acuma ma tot lovesc de ele si e o "placere "(de fapt am ajuns sa ma simt ca mesterul Manole cand a zidit Manastirea Argesului).

    Stiu scriu mai mult pe forum decat am timp sa muncesc ca in ultima perioada am ajuns sa vorbesc la telefon si sa fiu pe la colegi ca sa rezolv erorile lucru care mi se pare anormal

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit

    De obicei, se intampla cand se schimba imprimanta la listare.
    Probabil preia setarile implicite transmise de aceasta. Cel putin asa pare la mine, cand fac schimb la listare,intre ele!

  3. #3
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Din 2013 pana acum nu am modificat aceste setari, cand ma trezesc la ultimele actualizari ca imi spun colegele ca ce le-am facut ca nu mai listeaza balanta bine, nici nu si-au pus problema sa caute in setarile de la printare, pana acuma orice imprimanta schimbam era nu era necesar sa modific si portret si landscape, iar acum am trezesc ca am aceeasi imprimanta ca aseara si azi intmplator chiar aceeasi firma, doar ca aseara era ianuarie 2020 si azi decembrie 2019 si ma trezesc ca e portret. deci nu e vorba de asa ceva ci simplu nu tine setarile wimentor.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •