Sunt afisate rezultatele de la 1 la 8 din 8
  1. #1
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit Adresa parteneri

    Am si eu o problema, in parteneri cand la persoane fizice cand trec am langa strada am doua casute de nr: in prima casauta daca trec numarul cand o salvez se sterge, in a doua casauta trebuie sa trec toate datele de la nr., cum se poate rezolva aceasta problema? E ciudat ca din instinct cand ai nr 9 pui in prima casuta inchizi si te trezesti ca nu ai nr cu toate ca tu l-ai scris. daca ai 9A si pui in prima casuta 9 iar in a doua casuta A iti ramane doar nr A ca sterge prima casuta la salvare. Intreb si eu de ce mai exista 2 casute de nr daca nu se pot folosi ambele?
    Atasez o poza unde am incercuti cele 2 casute si am scris sub fiecare casuta 1 la prima si 2 la a 2.
    Imagini Atasate Imagini Atasate

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Modificarea a fost facuta cu multe versiuni in urma, cand am bagat a doua casuta unde se putea pune informatie alfa numerica. Dar pentru a evita problemele de operare prima casuta a fost inhibata. Nu am putut sa o stergem de tot pentru ca sunt clienti care au deja introduse date doar numerice pe care le folosesc.
    Concluzia este ca ce este deja introdus poate fi folosit, ce va fi introdus de acum incolo va fi doar in a doua casuta.

  3. #3
    Data inscrierii
    October 2011
    Posturi
    38

    Implicit

    Buna ziua,

    in versiunea 888.06 - daca am partener persoana fizica nu poate fi salvat decat daca se introduce CNP. S-a mai confruntat cineva cu aceasta eroare?

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Nu e eroare, e doar setata o constanta. Schimbati-o si veti putea salva doar cu adresa nu obligatoriu cu cnp Screenshot_37.png

  5. #5
    Data inscrierii
    October 2011
    Posturi
    38

    Implicit

    multumesc mult

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Tot aici am si eu ceva probleme. La tiparirea facturilor catre PF daca selectez <&_ADRESA> imi duce pe factura strada urmata de numar fara sa scrie str. si nr. .
    Noi avem localitati care au strada un numar, nu un nume, si atunci la adresa imi apar doua numere unul dupa altul de nu intelege nimeni nimic.
    Sunt oare constante separate pentru strada si numar? Le-am cautat dar nu le-am gasit in lista.
    Daca ar fi separate pot scrie eu pe formular str. si nr.
    Sper ca m-am facut inteleasa.
    Edit : la apartament daca-l am completat scrie ap.

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Eu as incerca asa : Screenshot_38.png Screenshot_39.png

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Asa fac, dar e consumator de timp si mai uit cateodata.
    Multumesc pentru raspuns.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •