Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5

Thread: Conturi avans

  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit Conturi avans

    Exista o posibilitate ca in momentul in care fac plati in avans la un furnizor sa imi puna in loc de 409.01 contul de 409.02 ca am multe firme de servicii si 99.99% din avansuri sunt de acest tip si tot stau si modific mereu si ma gandesc ca daca s-ar putea alege undeva intr-o constanta ceva ar fi mai rapid ca o data setat sa fie de tip 409.02.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Exista o constanta Modificare conturi servicii, daca modificati valoarea, veti schimba si contul

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Aceea constanta o stiu insa se refera la articole, cea ce intrebam eu era la plati, deci in trezorerie cand fac o plata in avans la un furnizor pune automat cand nu aleg factura contul 409.01 adica tip avans pt stocuri eu vreau sa il puna automat tip 409.02 tip servici.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Contul este adus automat din caracterizarea contabila a partenerului. Puteti modifica doar dand click jos pe butonul cont.
    Ultima oara editat deIrina; 14 February 2020 la 17:01

  5. #5
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Speram sa mai fi aparut intre timp o alta varianta, ca sincer mi se pare cam incomoda, mai ales in conditiile in care 99.99% din toate platile mele in avans sunt de tip servici, asta e raman doar pe aceasta varianta.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •