Am intalat mentor versiunea 879.03 saptamana trecuta si se pare ca a fost cea mai proasta alegere, insa fara ea nu pot face salarii, este imposibil ca timpul de import la niste facturi sa fie de 10 minute si nu vorbim de foarte multe documente ci doar de 46 de facturi de intrare. Este inadmisibil ca sa se intample asa, ma simt precum un beta tester primesc un kit care ar trebui sa repare niste probleme, pe acelea le repara si strica altele, am inteles ca o sa fie o perioada mai grea cu trecerea la noua versiune de delphi insa se pare ca pe langa problemele clasice ale wimentor si anume scoaterea cu intarziere a updateurilor acum ma lovesc si de versiuni de soft care au tot mai multe bug-uri, care ma fac sa ma intreb, mai e o solutie pe care te poti baza wimentor?
Mi se pare inadmisibil ca pe versiunea trecuta cea cu 877 tot importul sa il fac in 2-3 minute pentru peste 500 de facturi, iar in versiunea curenta sa dureze 7-8 minute doar verificarea unui fisier de import de 46 de documente la care importul total sa dureze 10 minute.
Am ajuns sa scriu mai multe aici pe forum pentru a raporta eroarile decat a face inregistrarea documentelor, lucru total inadmisibil, se poate preciza macar un orizont de timp rezolnabil in care sa stiim ca s-a incheiat aceasta trecere sau poate dura si 2-3 ani?