Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    June 2018
    Posturi
    1

    Question Eroare D112 concediu medical

    Buna ziua,
    Am un concediu medical “in continuare” dar cu cod diagnostic diferit. In aceasta situație , la schimbarea diagnosticului , modul de calcul ar trebui tratat ca “inițial”. Concret, CM nr.2 este eliberat pe data de 18 pentru perioada 19-30.
    Dacă la introducere date las bifa de CM “in continuare” nu se poate modifica diagnosticul, acesta fiind preluat automat din CM nr.1
    Dacă introduc ca un CM inițial declarația are erori, respectiv : Data de acordare nu poate fi mai mică decât data de început valabilitate a CM.
    Unde greșesc?

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Nu exista limitari in program in ceea ce priveste schimbarea tipului de diagnostic sau a tipului de boala la un certificat in continuare. Ce se preia din primul certificat e nr si seria si datele medicalului. Nu stiu ce faceti dvs de spuneti ca nu reusiti sa schimbati.

  3. #3
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Nu exista limitari in program in ceea ce priveste schimbarea tipului de diagnostic sau a tipului de boala la un certificat in continuare. Ce se preia din primul certificat e nr si seria si datele medicalului. Nu stiu ce faceti dvs de spuneti ca nu reusiti sa schimbati.
    Nu e adevarat, codul boli nu se poate schimba la concedii in continuare.
    De regula la schimbarea codului de boala se da CM initial
    Sunt uni medici care nu stiu lucrul acesta si de aici problema...

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Pentru ca m-ati citat pe mine in raspunsul dvs si spuneti ca nu e adevarat, va spun ca eu nu am facut referire la regulile de acordare a concediilor medicale si nici daca schimbarea codului este corecta sau nu, eu am spus doar ca din punct de vedere al functionarii programului winmentor nu exista limitari. Eu am testat si pot pune ce doresc, atat am explicat utilizatorului. Ce este corect sau nu in aceasta situatie poate explica Casa de sanatate sau medicul care a acordat continuarea

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •