Sunt afisate rezultatele de la 1 la 9 din 9
  1. #1
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit delegati facturi

    Am si eu o problema, am facut ultimul update la mentor la 792.02 si e jale, nu pot salva delegatii la facturi, ce pot face?

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Luati versiunea de pe ftp2 clienti.

  3. #3
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    792.02 sau 792.03?

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Intotdeauna ultima versiune, contine corectii chiar si fata de anterioara versiune.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Dar revin cu o precizare, kitul cu 02 contine si new cu modificari la salarii. Daca aveti nevoie e indicat intai kit, apoi exe 03

  6. #6
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Nu-i bai, refac diseara cand o sa fiu singur in baza de date, intrebarea e simpla, azi am pus 792.03 si am apucat sa rulez structurile, am deschis firmele pe ianuarie si am modificat in constante configurarile de salarii (doar cele din constantele generale). Diseara fac update cu kitul 792.02 din ftp2.... clienti (fara rulare de verificare structuri ca dureaza f mult) si pe urma pun 792.03 mai e necesar sa fac verificare structuri cu 792.03 in noua versiune sa zic asa ?

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Cand e trecere de la 879.02 la 879.03, inseamna ca nu se schimba nimic in structuri, deci nu trebuie verificare. Daca ati avea 880 cum am eu de test, inseamna ca s-a incrementat datorita schimbarii de structuri, deci e obligatoriu sa o fac.

  8. #8
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Deacord pentru cazul general stiu ca e implementata de ceva vreme aceasta regula, eu intrebam pt ca am facut verificare structuri cu versiunea veche ca sa zic asa (792.02 care nu are modificarile in new pt salarii), iar acum pun versiunea noua de 792.02 care are noi modificari in new pt salarii, strict in cazul de fata vorbim, pt a avea si noile modificari e necesara verificarea de structuri?

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Daca ati facut verificarea de structuri deja cu 03, nu mai e cazul de verificat structuri din nou decat pe new, nu si pe baza de lucru

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •