Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit Deschidere satelit

    Buna dimineata,
    Am si eu o nelamurire legata de sateliti nu am mai lucrat cu ei si as vrea sa stiu cum sa gandesc configurarea bazei care v-a avea sateliti.

    Vreau sa deschid un satelit cu inceptul anului acesta si baza are evident pana la zi lucrate documentele la nivel valoric, se vrea sa se face gestiunea pe satelit. Intrebarea este pot sa trimit de la baza catre satelit facturile din lunile trecute, sau este nevoie sa le sterg si sa le prinda satelitul si pe urma sa mi le trimita mie ca baza? (Se va face o noua firma cu repere de la 01.01.2023 si se va lucra ca sa fie la fel ca declaratiile depuse singura diferenta va fi ca va avea si gestiune cantitativ valorica, nu doar valorica)

    Mai am mici elemente pe care le astept de la client si am cam ajuns la acest punct si nu stiu cum sa gestionez. Ce varianta este mai rapida ca eu pot sterge tot cea ce este aferent acestei gestiuni satelit si sa le impot ca tastele imi sunt prietene la momentul actual, insa cam plang dupa bancile pe care le am in sistem si pe care trebuie sa le sterg.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    663

    Implicit

    Nu, trebuie sterse si bagate la satelit. Eventual, daca sunt facturi cu multe pozitii, pot fi facute BCS-uri din ele pentru a se popula mai repede la satelit.

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Multumesc mult pentru raspuns, banuiam eu ca asa va fi, si decat sa deschid fiecare plata/incasare sa o trec in 409/419 voi sterge pe langa facturi si extrasele si chitantele, e mai rapid asa. Imi vor ramane in baza doar documentele de diverse care nu se vor introduce prin satelitul respectiv, ci direct in baza. Docuemntele se vor prelua din vechiul soft de gestiune, e ceva de munca prin excel dar cum sunt facturi si de cate 50-100 linii se merita.

    PS: a reusit cineva sa aduca in tabul de Oferta/Contract din nomenclatorul de parteneri din excel prin csv ca imi da eroare chiar daca fac un csv de export din mentor si pe urma adaug ulterior celelealate linii.
    Ultima oara editat dealexadi; 07 June 2023 la 11:27 Motiv: Adaugat ps:

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •