Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3

Thread: cursuri pe nir

  1. #1
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit cursuri pe nir

    Am si eu o intrebare cum pot ca pe un nir sa listez si cursul de la factura si cursul de la nir. situatie e asa:
    -factura intracomunitara in factura in asteptare (cont intermediar 327)
    - nirul este prin aviz la facturi in asteptare
    la nir am steta urmatoarele constante:
    Curs factura: <&_CURSPEFACTURA>
    Curs NIR: <&_CURSRECEPTIE>
    rezultatele aduse sunt asa:
    curs factura : 4.7787 (asta e cursul din aviz)
    curs Nir: nu aduce nimic.
    Ca sa fie corect deci trebuie sa trec la curs nir: parametrul: <&_CURSPEFACTURA> care se gaseste in lista de parametrii care pot fi selectati ai acesti liste si care are sincer un nume gresit ca el e de fapt cursul de receptie!!!!!!!! asta conteaza mai putin, insa e derutant sa lucrezi cu un parametru care are un nume si aduce de fapt alta informatie.
    Cum fac sa imi aduca si cursul facturi, pe acesta listare?

  2. #2
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Chiar nu are nimeni nici o idee cum sa realizez asta? Am datele in mentor si ce e haios ca le trec tot cu pixul.

  3. #3
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Se pare ca listele in mentor sunt inca la nivel de 2013 am aceasta problema cu Nirul inca din prima zi de implementare, chiar si firma distribuitoare a zis ca se rezolva in 1-2 versiuni de mentor se pare ca se va rezolva in urmatorul cincinal? Cred ca pe langa liste acest modul numit facturi in asteptare e ceva ce e partial dezvoltat ca mai are lipsuri majore am mai scris pe forum despre ele insa in ani de zile ele nu s-au putut rezolva. Ma intreb cum sa fac sa imi aduc eu singur cursul, ce parametru sa-l folosesc de unde sa il iau are cineva o idee ca poate asa e mai rapid? Multumesc anticipat pentru ajutor


    ps: Aceeasi intrebare cum fac sa sa aduc la listare pe nir si valoarea suplimentara totala am incercat cu parametrul ValSupl care e denumirea campului din tabela de intari insa nu am avut succes.

    Mi se pare haios sa am toate datele in sistem si sa fiu nevoit inca sa le scriu cu pixul pe NIR.
    Ultima oara editat dealexadi; 17 August 2020 la 18:01 Motiv: adaugat ps

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •