Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5

Hybrid View

  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit eroare totaluri facturi

    Am facut si eu updatele la ultimul mentor 877.05 si am sesizat ca am o problema haioasa, deschid factura de clienti nu am apucat nici sa aleg clientul si nici sa adaug nici un articol in factura si am deja sume de totalui in fereastra de facturi, ma uit atent si vad ca sunt de la ultima factura emisa, la listat e corect la , tot timpul chiar daca am produse chiar daca nu am totalul din fereastra facturi e cel de la ultima factura, e cam ciudat ca nu am cum sa verific daca e corect documentul, deci trebuie sa imi inchid fereastra de factura si sa ma uit in lista. Operatorul este de tip blind. e un bug ceva in soft sau trebuie o setare ceva noua de facut?

    PS: face asta doar pe utilizator tip blind, pe ceilati utilizatori nu imi face probleme
    Ultima oara editat dealexadi; 14 January 2020 la 10:58 Motiv: adaugat ps

  2. #2
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Nici o idee cum sa rezolv problema? Ce ar putea genera aceasta anomalie, atasez alaturat o factura fara client, fara articole dar cu totaluri!!!!totaluri si factura fara articole.jpg

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Am reprodus, am pus tichet

  4. #4
    Data inscrierii
    August 2018
    Posturi
    29

    Implicit

    Neconcordante intre randul de Total TVA generat de tabel si valoarea <&_TOTALTVA> din antet lista.
    Neconcordanta intre <&_TOTAL> si Total de plata din fereastra Facturii, adica <&_TOTALVAL> + <&_TOTALTVA> e diferit de <&_TOTAL>
    factura.jpgerr_total_factura.jpg

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit

    Cred ca este problema un pic mai mare.
    Nu pot face o verificare pana diseara dar revin cu un raspuns dupa verificare.
    Versiune: 887.07

    le: Dupa verificare date, ramane doar diferenta de 0.01 in casa.
    Imagini Atasate Imagini Atasate
    Ultima oara editat detesting; 27 June 2020 la 09:29

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •