Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 13 din 13
  1. #11
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Cred ca mai usor decat un share pe folderul de mentor ar fi un grup de utilizatori care sa aiba drepturi full, asa orice utilizator are aceleasi drepturi fara sa ai nici o problema cu reteaua, e si mai simplu de gestionat pentru tine, iar acolo un drept full pe tot inclusiv si pe speciall permision, si mai jos din advanced tot asa setat si eu zic ca ar trebui sa mearga.

  2. #12
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Adi73 Vezi Post
    T Oricum, eu mi-am mutat mentorul pe acest server de vreo câteva zile și cel puțin până acum totul este ok. În schimb, pe un alt server, care lucrează pe Windows server 2016 de vreo 3 ani, Explicație: Lucrez în satelit, cu 2 chei de rețea, de asta am 2 servere.
    Vad ca ai si 2016 si 2019 ca So de server, care din ele este mai ok pentru lucrul cu mentorul? Mai rapid, mai optimizat, etc

    Multumesc anticipat pentru ajutor.

  3. #13
    Data inscrierii
    December 2016
    Posturi
    29

    Implicit

    Indiscutabil, 2019 este cel mai 'pliat' pe WinMentor dintre toate SO pe care le-a avut Windows. Singura diferenta este ca va trebui sa lucrezi cu Domain. Nu trebuie sa-l cumperi, trebuie sa-ti configurezi unul pe server. Doar asa merge Server 2019.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •